View Single Post
Stary 03-05-2017, 14:36   #22
amadeuszxd
ford::amateur
 
Imię: Amadeusz
Zarejestrowany: 18-05-2016
Skąd: Gdynia
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0- TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 1
Exclamation Zaryglowany drzwi kierowcy Mondeo MK 3

Witam,
na początku w gwoli wyjaśnienia chciałbym powiedzieć, że nie znalazłem mojego problemu na forum, dlatego też jestem zmuszony napisać własny temat.

Zaczynając od początku, zaczęło się od tego, że pewnego wieczoru po prostu z pilota nie chciały się zamknąć drzwi kierowcy i samochód ponownie się otwierał, jednak ten problem chwilo rozwiązywało zamykanie i otwieranie samochodu z kluczyka. Coś co wzbudziło moją uwagę, że zamek w drzwiach kierowcy, jakoś dłużej "działał", tak nienaturalnie. Jednak zignorowałem ten dźwięk. Po całym dniu otwierania i zamykania w ten sposób samochodu, nastąpiła właściwa usterka. Drzwi przestały się otwierać. Ani pilot ani kluczyk nic nie zdziałały.
Kiedy przekręcam kluczyk w zamku, wydaje mi się tak jakbym nie kręcił w niczym, brak oporu nic. Przy otwieraniu samochodu pilotem, słyszę, że siłownik w drzwiach działa, lecz nic się nie dzieje, reszta drzwi się otwiera normalnie, oprócz bagażnika (sedan). Jedyny sposób, aby dostać się do bagażnika, to zamknięcie samochodu z pilota i otwieranie bagażnika z pilota, przytrzymując trzeci przycisk.

Chciałbym jeszcze powiedzieć, to że klamki z zewnątrz i od środka raczej działają prawidłowo. W środku guzik "zamknięcia" jest ciągle wciśnięty i próba normalnego otwarcia drzwi jest niemożliwa, ponieważ klamka stawia opór, jak przy zaryglowanych drzwiach, więc nie jest możliwe normalne otwarcie drzwi.

Moje pierwsze pytanie, jest takie, jak otworzyć te drzwi (zaryglowane), bez jakiejkolwiek większej ingerencji w niszczenie drzwi.

Myślę, że po rozkręceniu drzwi, gdy je otworzę będę w stanie zdiagnozować usterkę, jednak muszę się najpierw dostać do ich wnętrza.

BTW możecie się tylko domyślić, jak śmiesznie wyglądam jak wsiadam, przez drzwi pasażera.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Liczę na waszą pomoc!
I czekam na wasze odpowiedzi!
Pozdrawiam Amadeusz
amadeuszxd jest offline   Odpowiedź z Cytatem