Temat: [Tourneo Connect 2013-2022] wrażenia po zakupie
View Single Post
Stary 12-09-2018, 18:58   #271
wapex
ford::beginner
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 22-02-2018
Skąd: Szamotuły
Model: Tourneo Connect
Silnik: 1.5TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 17
Domyślnie Odp: wrażenia po zakupie

Wracałem w niedzielę z Zakopca przez Czarny Dunajec Rabkę do Wadowic i przez tą drogę miałem 4,1 średnią. Tutaj znowu ruch był, zero wyprzedzania i często z górki.
Ogólnie 5,2 najniższa w normalnych warunkach, niespiesznie ale nie wolno - z Szamotuły do Kołobrzegu w 6osób tak się udało.
Spalanie dla mnie jest na przyzwoitym poziomie. Teraz jestem we Frankfurcie nad Menem, jechałem w nocy z Szamotuł - 770km - większość czasu 150km/h na tempomacie i mam 6,6l średniego. Mały ruch i trochę remontów - może dlatego - normalnie byłoby 7,2 - też ok.

Mam aktualnie 82tyś - do wymiany lewy przegub - dostarczany z wałkiem - 1200zł w serwisie - zero zamienników - jeszcze nikt nic nie produkuje - używanych też nie znalazłem. Cała półoś lewa kosztuje 2800zł !!! Dają 15%rabatu - nie wiem czy wszystkim. Mimo wszystko cena kosmos.
Ja zamówiłem przez mojego Klienta - byłego pracownika serwisu Forda - miał lepszy rabat. Niedługo wymiana.
Czasem przy zmianie biegów - z 1 na 2 i 2 na 3 słychać takie puknięcie - nie wiem czy to nie sprzęgło albo dwumasa. Na razie nie tykam.
wapex jest offline   Odpowiedź z Cytatem