View Single Post
Stary 30-10-2019, 09:03   #26
kocur
ford::average
 
Avatar kocur
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 04-10-2013
Skąd: Kraków
Model: RAV4 Hybrid
Silnik: 2.5
Rocznik: 2023
Postów: 151
Domyślnie Odp: Prośba o ocenę S-Maxa 2.5T rocznik 2007 ze Szwajcari

Cytat:
Napisał marek987 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Z tym zawieszeniem to nie wiem o co chodzi, a fotele, to pewnie, że podgrzewane.

Czytałem tutaj na forum, że po pewnym czasie silniki 2.5T wymagają dość kosztownego remontu (3-4 tys. zł). Zastanawiam się, czy ten remont jest pochodną wieku auta, czy zrobionych kilometrów. Podobnież wymiana koła dwumasowego (+- 3 tys. zł).

Fotele podgrzewane, wentylowane to ma koła a nie fotele Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

3-4 tys to żaden kosztowny remont, poza tym te silniki nie wymagają remontu chyba że je ktoś zarżnął ale to dotyczy każdego silnika, nawet 2JZ w Toyocie Supra Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Dobijam do 200 tys km i dwumasa się odpukać trzyma. Zresztą dwumas to chyba jedyny większy wydatek jeśli chodzi o silnik 2.5 - około 2500-3000 a potem robisz kolejne 200 tys.


Ja bym tutaj sprawdził amortyzatory - nie pamiętam jaki dokładnie model jest w Maxie ale jeśli samopoziomujące to może być coś takiego - około 2 klocki za sztukę:

https://motostacja.com/p/OE-FORD-FORD-1481674/
__________________
MOMENT OF TERROR IS THE BEGINNING OF LIFE
kocur jest offline   Odpowiedź z Cytatem