Temat: [Tourneo Connect 2013-2022] gdzieś wcisnąć dodatkowy akumulator 100Ah?
View Single Post
Stary 12-10-2018, 09:02   #3
Lza
ford::advanced
 
Avatar Lza
 
Zarejestrowany: 27-07-2015
Skąd: okolice Krakowa
Model: Tourneo Grand Connect
Silnik: 1.5 TDCI + PowerShift
Rocznik: 2016
Postów: 432
Domyślnie Odp: gdzieś wcisnąć dodatkowy akumulator 100Ah?

Elektryka/tronika to najmniejszy problem - są gotowe sterowniki, które w czasie pracy silnika załączają akumulator do obwodu auta, natomiast odłączają na postoju.

W wersji nieinwazyjnej, to nawet można by całkowicie zrezygnować z podłączenia auta z akumulatorem i webasto. (zrobić mały oddzielny, niezależny obwód). Naładowany w domu, nawet długi weekend powinien pociągnąć używany tylko to zasilania ogrzewania. (Ewentualnie gdyby się kroił wakacyjny wypad w ziemne rejony, to można by pomyśleć o solarach)

Nie mam koła zapasowego, (od nowości był tylko zestaw naprawczy) więc jest pusta dziura pod podwoziem, o której myślałem, ale nie widzę tam za bardzo możliwości żeby taki akumulator podwiesić. W zasadzie jest tam tylko jeden otwór. (podejrzewam, że w wersjach z kołem zapasowym po prostu jest tam jakaś linka na której wisi koło. Może się tam da jakoś podwiesić aku, tylko jak?

Bump: Litowo jonowe też patrzyłem, ale o ile skomponowanie zestawu 12V jeszcze jest do zrobienia, to kompletnie nie ogarniam jak to ładować.

Ostatnio edytowane przez Lza ; 12-10-2018 o 09:05
Lza jest offline   Odpowiedź z Cytatem