View Single Post
Stary 16-12-2011, 09:19   #20
Fishman
ford::beginner
 
Avatar Fishman
 
Zarejestrowany: 15-12-2011
Skąd: Zielona Góra
Model: Fusion FX Silver
Silnik: 1.4i 80KM
Rocznik: 2005
Postów: 20
Domyślnie Odp: Najlepszy Ubezpieczyciel

Jeżeli idzie o OC, to odpowiedź jest prosta - NAJTAŃSZA. Przepisy są identyczne dla wszystkich, więc jedynym sensownym parametrem jest cena.

Obecnie mam OC w BRE (mBank), AC w Benefii (też przez mBank) - 0% wkładu własnego przy szkodzie, wszystkie opcje najwyższe możliwe, wyszło mi zdecydowanie najtaniej - tylko Liberty Direct miało podobną stawkę, ale z wkładem własnym. Dwa lata temu likwidowałem dwie szkody w Matizie z AC (szyba przednia i tylny zderzak) - poza czasem realizacji nie mam w zasadzie zastrzeżeń. No i ponoć mają oddawać 5% kosztów paliwa, zobaczymy jak to będzie.

Trzeba tylko zwrócić uwagę na stawki przy przedłużaniu umowy - Benefia lubi sobie chamsko podnieść stawkę przy przedłużeniu, tłumacząc się np. zwyżką od kolizji, podczas gdy przy wypowiedzeniu umowy i zawarciu nowej stawka będzie dużo niższa. Po prostu liczą na to, że nie będzie się chciało nikomu sprawdzać i będą mogli zarobić na naiwnych. Z tego co słyszałem, to dość powszechna praktyka w różnych ubezpieczalniach.

Kod na dodatkowe 5% zniżki do końca roku w mBanku: "UKP2". Nie mój, znalazłem go na innym forum, ale działa i dodatkowa zniżka zawsze się przydaje, szczególnie jeżeli ktoś nie ma sam z siebie szczególnych zniżek.
__________________
Śmierć, zniszczenie i szynszyle.
Fishman jest offline   Odpowiedź z Cytatem