Temat: [C-MAX 2003-2007] Brak mocy po wymianie turbiny???
View Single Post
Stary 02-09-2011, 07:27   #3
angie
ford::amateur
 
Avatar angie
 
Zarejestrowany: 24-08-2011
Skąd: Tczew
Model: Focus C-max
Silnik: 2.0 TDCI 136PS
Rocznik: 2004
Postów: 8
Domyślnie Odp: Brak mocy po wymianie turbiny???

hmm.
Z tubbiną jeżdziłem 2x bo jaden z mechanikow stwierdzil ze jest zle zregenerowana, ("im wiecej spalin dostaje tym wiekszy stawia opor") Turbine regenerowałem w Drewnicy w Turbopamie. Gdy z nia przyjechalem gosc ja rozwiercil i pokazal wszystkie czesci lacznie ze zmienna geometria. Wszystkie elementy dzialaly poprawnie. Oni regeneruja na oryginalnych czesciach Garetta.
A co do cisnienia... okolo 4 godziny mechanicy z aso jezdzili z lapropem. Stwierdzili ze 2 bary powinna osiagac przy 2 tys obr i w wyzszych partiach spadac, u mnie podobna cisnienie rosnie rownomiernie az do 4tys obr.
Wczesniej po pierwszej wizycie w aso stwierdzili iz do regulacji jest ciegno turbiny. Wówczas auto przyspieszalo od 3000tys obr zdaje sie normalnie. Po konsultacji z Turbopam-ą chlop powiedzial iz max 2 obrotyw prawo. Po tym zabiegu poprawil sie dół jednak auto i tak nie jezdzilo tak jak dawniej wiec wrócilem do nominalnej pozycji.
Zjeździłem 3 warsztaty przed wizytą w aso. I problem nie zostal rozwiazany.
Obecnie jeżdżę mułem w całym zakresie obr. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
angie jest offline   Odpowiedź z Cytatem