Temat: [C-MAX 2003-2007] Nawiew nie chłodzi
View Single Post
Stary 17-07-2018, 15:21   #1
lisek1313
ford::beginner
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 30-01-2016
Skąd: Łęczna
Model: Focus C-Max
Silnik: 1.8
Rocznik: 2007
Postów: 13
Domyślnie Nawiew nie chłodzi

Witam. Pojawił mi się ostatnio taki problem.

Zazwyczaj jak jeździłem autem na krótkich dystatnsach nie włączałem klimy. Po prostu temp. nawiewu LO. Nawiew na osoby, i po chwili z nawiewu leciało zimne powietrze.

W sobotę wybrałem się do miasta. Przejechałem 60km włączając zwykły nawiew. Wszystko oki, chłodzi i wgl. Zostawiłem samochód na 30 minut pod sklepem. Wyszedłem, wjechałem ponownie w miasto i nagle usłyszałem pisk jak by się pasek ślizgał. Odrazu domyśliłem się że to z nawiewu bo jak go wyłączałem pisk znikał. Jednak gdy ponownie załączyłem nawiew i przyłożyłem rękę do nawieu zauważyłem, że nawiew nie podaje zimnego powietrza. (coś jest nie tak) Postanowiłem podjechać na parking sprawdzić co się stało (wyłączyłem nawiew). Jednak gdy dojeżdzałem do parkingu jeszcze raz załączyłem nawiew żeby sprawdzić czy dalej jest źle. Poczułem spaleniznę która leciała z nawiewu. Podjechałem szybko na parking otworzyłem maskę i poleciało trochę dymu.

Jednak gdy po godzinie wracałem do domu, nic już nie śmierdziało. Oczywiście jak włączę klimę na ON wszystko jest w porządku. Powietrze jest naprawdę zimne. Gdy ją wyłączam do samochodu leci powietrze takie jak na zewnątrz - wcale nie schładzane.

Co może być przyczyną ?
lisek1313 jest offline   Odpowiedź z Cytatem