Temat: [Tourneo Connect 2013-2022] wrażenia po zakupie
View Single Post
Stary 29-03-2016, 20:38   #1
miksell
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 21-01-2010
Model: Grand Tourneo
Silnik: 1,6
Rocznik: 2016
Postów: 4
Domyślnie wrażenia po zakupie

Od jakiegoś czasu stałem się użytkownikiem Grand Tourneo 1.6.

Wcześniej jeździłem samochodami dostawczymi/busami, mam za sobą Transita, Berlingo, Kangoo, Fiorino, Partnera. Tourneo w wersji Grand jest największe (oprócz transita).

Ogólnie PLUSY:
1. w środku auto wygląda jak typowa osobówka (focus)
2. bardzo dużo miejsca dla kierowcy/pasażerów itp
3. w wersji titanium dostałem w gratisie bagażnik dachowy, siatkę do zabezpieczenia zakupów
4. samochód bardzo dobrze wybiera nierówności
5. bardzo dobry układ kierowniczy
6. pawlacz w bagażniku i półka nad kierowcą
7. samochód przyzwoicie wyciszony, można rozmawiać przez BT przy prędkościach autostradowych
8. bardzo dobra dwusprzęgłowa automatyczna skrzynia biegów
9. panoramiczny dach (nie wiem po co to komu, ale fajnie wygląda)
10. nie czuć prędkości, spokojnie można jechać po autostradzie 140km/h

Ogólnie MINUSY:
1. brak rolety bagażnika za siedzeniami pasażerów. Wersja Grand jest przewidziana na 3 rzędy siedzeń, w momencie zakupu wersji 5 osobowej, nie dostajemy żadnej rolety bagażnika. Jest to problem bo nie ma możliwości schowania jakiegokolwiek bagażu tak by nie był widoczny. (do pawlacza i na półkę nie zmieści się torba z laptopem)
2. nawigacja (koszt ok 5000zł) Działa wolno. System wybierania głosowego nie jest idealny, mam wrażenie że pierwszy lepszy tablet z androidem lepiej by działał jako nawigacja (np z google maps) i rozpoznawaniem mowy.
3. nie ma schowka/półki na smartfona
4. trochę plastikowo, ale plastiki są dobrej jakości.
5. brak regulacji tylnych foteli
6. w wersji 5 osobowej podłoga bagażnika po złożeniu siedzeń nie jest płaska a siedzeń nie da się zdemontować
7. mało mocy. auto nie jest demonem przyspieszenia

Generalnie samochód godny polecenia. W bogatszej wersji może śmiało konkurować jako alternatywa dla minivanów albo SUVów (pod warunkiem jeżdżenia po asfalcie). Za pełną opcję auta wielkości mondeo nie kupimy nic sensowniejszego (pod warunkiem, że ten typ auta nas nie przeraża).
Pamiętajmy, że to auto powstało z dostawczaka i moim zdaniem wśród konkurencji jest najlepsze. (jeździłem Kangoo I i II, Berlingo/Partner I i II). Ogólnie jeśli ktoś chce tym jeździć na co dzień to polecam kupić full opcję w automacie (ok 96 tyś zł). Wersja podstawowa (67 tyś zł) jest bezsensu moim zdaniem.

SPALANIE:
- Trasa oszczędnie - 5,5l/100km
- Miasto - 8l/100kk
- Spalanie od nowości 6,4 km/100km
Jak macie jakieś pytania to chętnie odpowiem.

Ostatnio edytowane przez miksell ; 29-03-2016 o 20:44
miksell jest offline   Odpowiedź z Cytatem