Temat: [Focus 2004-2008] Jak podłączyć kamerę cofania
View Single Post
Stary 21-07-2021, 09:13   #8
style
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 04-03-2014
Skąd: Nowy Sącz
Model: Focus mk2
Silnik: 1.6 TDCI (90 hp)
Rocznik: 2007
Postów: 25
Domyślnie Podłączenie kamerki cofania

Witam, mam do Was dwa pytania - Żona ma Focusa mk2 hatchback i rejestrator jazdy z innego samochodu w formie lusterka wstecznego z kamera cofania. Chce go podpiąć i poprowadziłem już kable, które wychodzą pod tapicerka klapy bagażnika i zamontowałem ramkę tablicy rejestracyjnej z sama kamerka. I tu pierwsze pytanie:

1) Skąd najbliżej miejsca pod tapicerka klapy bagażnika doprowadzić sygnał od światła wstecznego , aby kamerka załączala się przy cofaniu ? Problem jest taki, że światło jest w zderzaku, a nie w lampie przy szybie jak w poprzednim aucie żony - czy jedyna opcja to ciągnąć kabel od lampki wstecznego czy da się gdzieś bliżej znaleźć sygnal ? Jak tak to gdzie i ewentualnie jaki to kabel ?

2) W focusie zasilanie w gnieździe zapalniczki z przodu jest cały czas i boję się, że Rejestrator będzie rozładowywał akumulator.
Chce zastosować bypass/dodatkowy bezpiecznik i Zamontować go w skrzynce bezpieczników w kabinie tylko pytanie pod który bezpiecznik się wpiac, aby działał po uruchomieniu silnika, a przy zgaszeniu się wyłączał?
style jest offline   Odpowiedź z Cytatem