View Single Post
Stary 30-08-2021, 15:53   #25
slawomirro
ford::professional
 
Avatar slawomirro
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 02-04-2016
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta mk6 Ghia
Silnik: 1.6 100KM
Rocznik: 2007
Postów: 1,659
Domyślnie Odp: Brak możliwości rejestracji haka holowniczego

Cytat:
Napisał grzes3211 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zamontowałem hak, pojechałem na przegląd. Diagnosta mówi, że nie może zatwierdzić... Występuję do forda o homologację. Koszt 250zł. Przychodzi homologacja, a tam brak możliwości ciągania przyczepki... To po jakiego, dali możliwość montowania haka? To jest jakaś kpina. Przecież już w fiacie 126p można było ciągać przyczepkę.
Sam zamontowałeś hak? Czy ktoś to robił?
Co to za hak i jak zamontowany?

To szczegóły techniczne - mi nie potrzebne, ale dla Ciebie istotne.
Zmianę konstrukcyjną (a w tym jest montaż haka) musi wykonać autoryzowany serwis, który ma uprawnienia do takiego montażu. Tylko i wyłącznie. Sam sobie tego nie możesz legalnie zrobić i przysłowiowy pan zenek z pierwszego lepszego warsztatu też.

Zmian konstrukcyjnych pojazdu może dokonać tylko warsztat, o którym mowa w art. 66 ust.4 pkt 6 lit b ustawy Prawo o ruchu drogowym, który zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów w sprawie Polskiej Klasyfikacji Działalności prowadzi działalność w zakresie obsługi i naprawy pojazdów – kod PKD 50.20.A.

I na SKP musisz przedstawić dowód montażu przez uprawniony serwis, który SKP będzie mógł zweryfikować online.

To powyższe jest ważne, ale drugie jest ważniejsze:

Sprawdź sobie w instrukcji obsługi czy Twój model z silnikiem jaki masz - może ciągnąć jakąś przyczepę. Czasami niektóre wersje i modele nie mogą tego i nie da się tego zmienić.

btw 126p pewnie mógł wg starego prawa (jeśli wogóle to było legalne), dziś by nie mógł. Dziś np niektóre współczesne Fiesty też nie mogą.

Ostatnio edytowane przez slawomirro ; 30-08-2021 o 16:00
slawomirro jest offline   Odpowiedź z Cytatem