View Single Post
Stary 31-08-2021, 09:08   #30
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Brak możliwości rejestracji haka holowniczego

Cytat:
Napisał slawomirro Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...Ja Ci przytoczyłem przepis prawny, a Ty swoje...
Cytować można dowolne bzdury (szczególnie takie, które "kreują biznes" przedstawicielom producenta...).
Homologacja pojazdu dopuszczająca montaż haka holowniczego oznacza, iż pojazd KONSTRUKCYJNIE przystosowany jest do montażu haka i NIE JEST WYMAGANA MODYFIKACJA KONSTRUKCJI. To tak co do zasady.

Wizyta w SKP w kwestii haka niezbędna jest w celu określenia PAREMETRÓW PRZYCZEPY, jaką dany pojazd z danym hakiem może ZGODNIE Z PRZEPISAMI ciągnąć. To są czynności jakie wykonuje w tej sprawie diagnosta.

A GŁUPOTĘ całej tej dyskusji widać na najprostszym z przykładów:
- czy przyszło Koledze do głowy, że zgodnie ze swoim rozumieniem prawa powinien każdorazowo PO ZAŁOŻENIU BELEK DACHOWYCH I BOXA DACHOWEGO WYKONAĆ BADANIE TECHNICZNE i co więcej montaż tych belek powierzyć "uprawnionemu podmiotowi"???
Przecież - zgodnie z rozumowaniem Kolegi montaż belek a tym bardziej boxa jest "zmianą konstrukcyjną"...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Natomiast w "poprawnym rozumieniu prawa" pojazd przystosowany jest do montażu belek dachowych i boxa dachowego a ponadto taka zmiana konstrukcji pojazdu nie zagraża przekroczeniu parametrów (np. DMC) regulowanych prawem. Toteż w takich przypadkach nie są niezbędne żadne czynności formalne. I tyle w temacie.

Nie będę się nadmiernie "pastwił" nad Kolegą i wytłumaczę z jakiego powodu przytoczone przepisy zostały wprowadzone - otóż chodzi głównie o pojazdy z instalacją gazową. Homologacja 99% aut nie zawiera informacji ani o "zakazie" ani o "dostosowaniu do" montażu instalacji gazowej. Co oznacza, iż pojazd KONSTRUKCYJNIE do montażu takiej instalacji nie jest przystosowany.
W związku z powyższym instalacja gazowa WYMAGA DOSTOSOWANIA KONSTRUKCJI POJAZDU do takiej instalacji. To z tego powodu przepisy brzmią jak brzmią... I tu nie ma najmniejszej dyskusji, iż instalację gazową mogą montować podmioty posiadające do tego stosowne uprawnienia.

Natomiast zdecydowana większość prawdziwych "modyfikacji konstrukcyjnych" - na przykład montaż "niższych sprężyn zawieszenia", "montaż twardszych amortyzatorów" , "montaż klatki wewnątrz pojazdu", "montaż sportowych siedzeń", "montaż rozpórki kielichów zawieszenia" itp. itd. - mimo, że "łapie się na kretyńsko sformułowaną literę przepisu" - nijak w życiu nie występuje i próba ich "nadgorliwego przeprowadzenia" z prawdopodobieństwem bliskim pewności "się nie uda".Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

BTW - kiedykolwiek montował Kolega hak w pojeździe? Bo najwyraźniej nie...
Ja wielokrotnie. Za każdym razem bez żadnego "rachunku za montaż"... Ostatnio 2 miesiące temu w moim Outlanderze PHEV. W związku z tym ja wiem o co pyta diagnosta na SKP...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 31-08-2021 o 09:16
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem