View Single Post
Stary 30-11-2020, 23:17   #1
Stix_92
ford::amateur
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 30-11-2020
Skąd: Łódź
Model: Leon 5F
Silnik: 1.4 TSI 122
Rocznik: 2013
Postów: 6
Domyślnie Ubywający płyn chłodzący co jakis czas.

Witam.
Posiadam Focus'a 1.6 Ecoboost i co jakis czas musze dolac jakies 100-200ml płynu chłodzącego (raz na dwa miesiące). Samochód pracuje normalnie, zauwazyłem ze jak zaczeły sie zimniejsze temperatury to wieksza para leci z układu wydechowego w porównaniu do innych aut jakie jadą, jak było lato to nic nie dymiło. Samochód trzyma temperature w okolicach 90°C i nigdy nie było powyżej tej temperatury, wg wskaźnika bardzo szybko łapie temperature (w porównianiu do poprzedniego auta Vectry C) co wydawało mi sie dziwne, nie wiem moze taka charakterystyka auta. Sprawdzałem sam zbiorniczek plynu chłodzącego i nie widze tam nic innego oprócz płynu + sprawdzałem korek od wlewu oleju i też nie ma żadnej mazi. Zamierzam sprawdzic szczelnośc układu chłodzącego jak znajde ogarniętego mechanika w Łodzi. Samochód jest po akcji serwisowej przeprowadzonej przez Forda. Znalazłem pare tematów na forum ale są one juz troche stare i moze coś sie zmieniło od tego czasu. Będe wdzięczny za jaką kolwiek pomoc.

PS. Może jestem przewrażliwiony ale wole zapobiegać wczesniej niz później płakac.

Ostatnio edytowane przez Stix_92 ; 30-11-2020 o 23:25
Stix_92 jest offline   Odpowiedź z Cytatem