Temat: [Mondeo 2007-2014] Miękko w zakretach twardsze spręzyny ...
View Single Post
Stary 03-05-2012, 20:52   #13
mir200
ford::average
 
Zarejestrowany: 24-11-2008
Skąd: lubelskie
Model: MK 4 Tit X kombi
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 188
Domyślnie Odp: Miękko w zakretach twardsze spręzyny ...

Cytat:
Napisał woytex2 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Myslisz , że bujanie to kwesta kół ? jedziłem autami na 205 55 16 tyle ,że twardszymi i nie bujało ..mi sie wydawało ,że podstawowe to 215 55 16 w mondeo ale mogę sie mylić.

Myslisz kolego ,że -30 na sprezynach mogło by pomóc ? czy to na amorach sie buja , a może na wachaczach tuleje nie wytrzymują ? doradz coś Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja się przyzwyczaiłem do "niesfornego" rumaka przy ruszaniu. Traktuję to jako normę. Ale myślę że rozmiar opon ma tutaj decydujące znaczenie. Każdy samochód ma swoją budowę no a naszym Mondkach homologacja przewidywała opony 235/45/17 lub 215/55/16. (potem był rozmiar 215/50/17. Dla mnie osobiście to ostatnie rozwiązanie jest optymalne ( komfort+sport). ale pamiętam jak na 235/45/17 trzymał się jak przyklejony (porównywałem do passata i cytryny C5- to dopiero masakra).
jeśli masz możliwość przetestuj na większych kołach.
trudno mi doradzić. Bo jak pisałeś to bujanie jest tylko przy ruszaniu ( ja tak mam) jakby samochód chciał stracić przyczepność i chciał zamyszkować na boki- innych objawów ja osobiście nie mam i nie szukam usterki. zastanawiam się też nad parametrami naszych chipów- może jednak przeciągnięte? chociaż ja jestem zadowolonyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mir200 jest offline   Odpowiedź z Cytatem