Temat: Focus mk2 1.8
View Single Post
Stary 04-11-2020, 18:08   #1
goskhy
ford::amateur
 
Imię: Jakub
Zarejestrowany: 03-11-2020
Skąd: Siedlce
Model: Audi
Silnik: 2.0 TDI
Rocznik: 2005
Postów: 0
Domyślnie Focus mk2 1.8

Witam.
Stoję przed zakupem drugiego auta i w ostatnim czasie zacząłem rozglądać się za Focusami. Z racji, iż planuje wydać coś ok. 10 tys. zł. przeglądam oferty drugiej generacji, oczywiście przy takim budżecie nie oczekuję fajerwerek. Nastawiłem się na auto z silnikiem benzynowym 1.8. Przeglądając aukcje trafiłem właśnie w okolicy na takiego Focusa:https://www.olx.pl/oferta/ford-focus...5-IDH8Hef.html

Czy istnieje też możliwość sprawdzenia historii pojazdu po numerze VIN, byłby ktoś w stanie to sprawdzić?
VIN: WF05XXGCD56U77508

Oczywiście czytałem wątek dotyczący brania oleju przez te silniki i dlatego mam też mętlik w głowie, czy aby na pewno ten silnik byłby wyborem. Jeśli nawet zdecydowałbym się na zakup tego auta ze świadomością, że zaraz będę musiał robić remont silnika, to czy opłacalny jest zakup za taką kwotę?

Czy też może odpuścić tę pojemność i rozejrzeć się za silnikiem 1.6?
Za mną 1.8 przemawia tym, że spalanie nie jest jakoś dużo wyższe od 1.6, a zawsze jest to mocniejszy motor. Jednak mogę się mylić i to 1.6, mimo mniejszej mocy okaże się równie dynamiczne, dlatego też chcę się poradzić i chętnie poznam wasze zdanie na ten temat.

Z góry dzięki za odpowiedzi.
goskhy jest offline   Odpowiedź z Cytatem