View Single Post
Stary 26-05-2022, 11:43   #12
DAMIAN-24
ford::average
 
Avatar DAMIAN-24
 
Zarejestrowany: 19-09-2013
Skąd: Poznań
Model: Fiesta ST MK8
Silnik: 1.5 EB 200KM
Rocznik: 2020
Postów: 166
Domyślnie Odp: ST lub STX jak sprawuje się ten silnik 1.5 R3

Cytat:
Napisał st3ryd Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Fajnie przyspiesza, wyprzedzanie to bajka. W trybie Sport i Tor, o czym wszyscy wiedzą, strzela z rury (na rozgrzanym silniku). Ponadto w trybie Tor wyłącza kontrolę trakcji, którą można włączyć przyciskiem. Przełączenie na którykolwiek z tych trybów wyłącza Start/Stop, który również można włączyć przyciskiem. Podobno poza nieco inna grafiką, Shift Indicator Light i wyłączonym ESC tryby te nie mają się wiele różnić. Tryb Tor ma nie oszczędzać opon.

Umieszczenie przycisku zmiany trybów, a przede wszystkim dodanie trybu Sport (przycisk "S" na kierownicy) było rewelacyjnym pomysłem poprawiającym ergonomię i czas reakcji.
Tryb tor u Ciebie całkowicie wyłącza kontrolę trakcji?
U mnie w Fieście ST ją upośledza (ale świeci się ikonka jakby była wyłączona), dopiero przytrzymując przycisk wyłączania kontroli trakcji mogę ją odłączyć w 100%. Na trybie Tor jak mocno rzucę dupką to jednak potrafi zblokować hamulce i prostować auto.

A przycisku na kierownicy zazdroszczę mocno, już się przyzwyczaiłem do tego na konsoli środkowej ale ergonomia tego jest słaba.

I ciekawe z tą zmianą biegów, nigdy nie miałem z tym problemów. Nawet podczas Track Dayów szybka zmiana biegów wychodzi idealnie.
DAMIAN-24 jest offline   Odpowiedź z Cytatem