Temat: [S-MAX 2006-2015] Lekkie szarpanie
View Single Post
Stary 25-03-2018, 18:43   #29
elmo_mc
ford::advanced
 
Avatar elmo_mc
 
Zarejestrowany: 11-12-2007
Skąd: Wyszków
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 476
Domyślnie Odp: Lekkie szarpanie

Cytat:
Napisał lucas4891 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Z DPF-em to ma tyle wspolnego, ze zaslepiony EGR obniza temperature gazow wydechowych, a do wypalania filtra czastek jest potrzebna wysoka temperatura. Czytaj- jesli duzo jezdzisz po miescie to ciezej bedzie wypalic filtr.
To chyba lepiej dla DPFa jeżeli nie ma EGRa ( którego działanie obniża temperaturę spalin ), zaślepienie EGRa powoduje zwiększenie ilości tlenu w cylindrze przez co EGT rośnie. Jeżeli faktycznie wyższa temperatura spalin ma pozytywny wpływ na wypalanie DPFu to zaślepienie powinno teoretycznie pomóc.

Cytat:
Napisał lucas4891 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dodatkowo zima EGR, a w zasadzie jego chlodnica, pomaga szybsze rozgrzanie silnika.
O tym również słyszałem, ale nie zauważyłem w przypadku nie jednego samochodu jakiejś znaczącej różnicy.

Ja osobiście nie ma DPFa i to mnie cieszy, ale rozmawiając z ludźmi którzy dłubią różne diesle nawet do 300KM mówią, żeby raczej wywalenie EGRa robić razem z amputacją DPFa.
elmo_mc jest offline   Odpowiedź z Cytatem