View Single Post
Stary 21-02-2012, 11:49   #8
luckyluck76
ford::beginner
 
Avatar luckyluck76
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 06-05-2008
Skąd: Starachowice
Model: GALAXY GHIA
Silnik: 2,3 B + LPG
Rocznik: 1999
Postów: 41
Domyślnie Odp: Uklad zapłonowy - próba diagnozy poszarpywania

Cytat:
Napisał maciaba Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Właśnie, o co chodzi z tą regulacją przerwy na świecach? Myślałem, że stosowanie świec motorcrafta wystarczy. U siebie mam problem z LPG, jest mułowaty i czasami lekko nie tyle co poszarpuje, co czuć, że nie przepala odpowiednio paliwa. Wiem, że od przerwy zależy wartość napięcia przebicia. Próbowałem wielokrotnie ustawić LPG za pomocą softu ale mi to nie wychodzi kurde, a specjalisty od tej instalki nigdzie nie moge dorwać. Może jednak powinienem tę przerwe ustawić?

Czemu 1,0?

Mam podobne problemy co deku, lecz nie jest to poszarpywanie, a lekkie nie przepalanie. Stało się to po wymianie zepsutej cewki. Wymieniłem cewke, i od razu świece choć te co były miały ok 9 tys. km (jakoś im nie ufałem, kupione na allegro). Przewody motorcrafta zalozone we wrześniu.

Deku, a nie myślałeś o problemie od strony dostarczanego paliwa? Może wtryskiwacz umiera?
Niektórzy zalecają zmianę przerwy świecy do 0,8. Podobno niektórym pomaga. Ja próbowałem tego patentu jak mi szarpało ale nic to nie pomogło. W tej chwili mam oryginalny odstęp i auto jeździ.
luckyluck76 jest offline   Odpowiedź z Cytatem