Temat: [Focus 2018- ] ST wymiana hamulców na wzmacniane
View Single Post
Stary 14-06-2020, 00:15   #10
sanczo17
ford::average
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 16-07-2016
Model: Focus MK3 ST 415 KM
Silnik: 2.3
Rocznik: 2017
Postów: 157
Domyślnie Odp: ST wymiana hamulców na wzmacniane

A przeprowadziłeś procedurę układanie klocków?
pownieneś to zrobić zaraz po wyjechaniu z salonu

zawsze to robimy po wymianie tarcz i klocków na nowe odrazu przechodzimy do ukladnaia klocków

inaczej się to ma w przypadku wymiany samych klocków pirwsze docieramy klocki
najlepiej po mieście wyjezdzić jeden może dwa baki paliwa i delikatnie z hamulacami i w tedy ukladamy klocek czyli od 8 do 10 razy hamujemy z 60 do 20 okolo 3s hamowania pod porząd i broń boże żeby nie zadziałał ABS podczas układania klocków
później przera około 15 min zchładzamy hamulce i powtarzamy procedure tylko teraz z 100 do 20 od 8 do 10 razy i nie bać się że jak zaczną smierdzieć klocki tak ma być
klocek ma się nanieść na tarcze

co do klocków EBC yelow nie polecam mam złe doświadczenie z nimi zniszczyły tarcze za kilka tys. zł lepjej użyć DS2500 ferodo

jeżeli jest taka możliwość wymienić zaciki i tarcze z RS mk3 na 350mm twój styl jazdy tego wymaga ( nie wiem czy podejdą bo ty masz mk4 dlatego napisałem jeżeli)
poczytać fora zagraniczne

ja na hamulcach w ST mk3 zjadłem żęby
podstawa to mieć dobre hamulce

ja takie założyłem

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


tu jest temat o hamulcach tylko dotyczy mk3

https://forum.fordclubpolska.org/sho...d.php?t=298128

Ostatnio edytowane przez sanczo17 ; 14-06-2020 o 00:48
sanczo17 jest offline   Odpowiedź z Cytatem