View Single Post
Stary 04-02-2015, 08:26   #14
fufok
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 07-09-2014
Model: Focus Turnier
Silnik: 1.6L Duratec-16V Ti-VCT 115PS
Rocznik: 2005
Postów: 9
Question Odp: [Focus MK2] Centralny zamek nie działa - instrukcja naprawy

Cytat:
Napisał ocbaj Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ale nie ma reguły czy wypiąć piny,u mnie skrętka obu do kupy(pod nóż i na krótko) przywróciła sprawność całości ,działa jak przedtem ,a nawet lepiej bo świeżo nasmarowany.

THX JOE70
A które kabelki zwarłeś?

Tak wogóle to witam wszystkichGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Dopadł mnie ten sam problem (tydzień po zakupie focusa II-2005r.)

U mnie kolory przewodów w drzwiach pasażera są takie jak na fotkach.
Diagnozując wg porad w wątku po zwarciu czarno-niebieskiego [CAN] z czarnym [masa] centralny przestaje wariować. W drzwiach kierowcy mam fabrycznie nowy zamek (za jedyne 410 zł..) więc już go wykluczam.

Metodą prób i błędów wyciągnałem pin 7 (2 szare przewody) - rezultat jest taki, że zamek pasażera zamykam klamką od środka a pozostałe z pilota i centralny nie głupieje.
Ale całkowicie tracę sterowanie szybą i położeniem lusterka w drzwiach pasażera.
Gdy wypnę pin 8 (2 niebieskie przewody) dodatkowo przestaje działać składanie lusterka pasażera.
W drzwiach mam moduł sterujący pracą drzwi (wersja z 4 szybami elektrycznymi) i odpinanie pinów mikrostyków zamka z wtyczki tego modułu też nic nie daje. Albo centralny nie głupieje ale nie działa wtedy szyba i lusterko albo wszystko działa a centralny nie.
W końcu z modułu odpiałem pin CAN (czarno-niebieski) to padły całe drzwi.
POMOCY Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie uśmiecha mi się kupować drugiego zamka za kolejne 450 zł.....

A dla wszystkich składających wtyczkę w słupku w drzwiach polecam założyć najpierw gumową osłonę (na obu końcach dużej wtyczki są po 2 wystające skrzydełka na które trzeba naciągnąć gume - w gumie są po 2 wgłębienia na te skrzydełka). Ładnie się wtedy całość uszczelnia. Potem ile się da (a da się ledwo co) wsunąć wtyczkę do słupka, przytrzymać ją ręką i przymknąć drzwi ile tylko się da - oprą się odkręconym ogranicznikiem o słupek . Wtedy wtyczkę da się bezboleśnie palcami wsunąć do słupka.

Pozdrawiam
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 20150202_212115.jpg (31.6 KB, 159 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 20150202_212126a.jpg (51.1 KB, 129 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez fufok ; 04-02-2015 o 08:59 Powód: gramatyka..
fufok jest offline   Odpowiedź z Cytatem