Temat: [C-MAX 2003-2007] Brak mocy, obroty tylko do 3 tyś
View Single Post
Stary 12-02-2012, 08:01   #6
Peper25
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 11-02-2012
Skąd: Podlaskie
Model: C Max
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 4
Domyślnie Odp: Brak mocy, obroty tylko do 3 tyś

Cytat:
Napisał prezes19 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam.

Jeśli posiadasz DPF, to obstawiam że się przytkał. Nie wiem jaką masz wersję wyposażenia i czy masz wyświetlacz tekstowy pomiędzy zegarami. Jeśli masz to powinno jeszcze wywalić napis "Usterka układu silnika" + czerwona niegasnąca kontrolka. Auto jest w trybie awaryjnym dlatego kręci się tylko do 3 tys.
W najlepszym przypadku skończył się po prostu płyn i trzeba go dolać możliwie szybko. Wtedy jest szansa na uratowanie filtra. Jeśli filtr ma już dość to wymiana lub usunięcia.
Sprawdź poziom oleju czy nie jest powyżej max. na bagnecie lub czy nie urósł w ostatnim czasie. Jeśli urósł to na 99% przytkany filtr DPF.

Pozdrawiam
Dziękuję za radę. Wyświetlacz mam tylko taki mały na dole, i jak odpalę to tylko wyświetli się komunikat o niskiej temperaturze. Nic takiego nie wywala, i kontrolka czerwona gaśnie gdy wyłączę komunikat. Co do DPF to sam nie wiem, w papierach mam napisane takie coś wariant G8DA1 i wersja 5CABML i kod silnika G8DA. EURO3. Gdzie mogę sprawdzić ten płyn z tego filtra jeśli jest. A co do oleju to nie wiem czy urósł. Kilka dni temu, praktycznie zaraz po zakupie zacząłem od wymiany całego oleju wraz z filtrem i filtrem paliwa.

No tak czy siak jutro pojadę do diagnosty na kompa i zobaczymy co mi wyjdzie.

Teraz tak poczytałem i u mnie jest Norma emisji spalin: 2000 EEC (EEC 7) więc nie ma chyba tego filtra DPF

Ostatnio edytowane przez Peper25 ; 12-02-2012 o 08:17 Powód: Trzeba coś dodać
Peper25 jest offline   Odpowiedź z Cytatem