View Single Post
Stary 21-01-2021, 16:43   #4
radkor
ford::professional
 
Avatar radkor
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 23-01-2011
Skąd: Warszawa
Model: VOLVO V40
Silnik: 1.6EB
Rocznik: 2013
Postów: 1,144
Domyślnie Odp: gdy przyspieszam to proporcjonalnie do dodawania gazu zwiększa się szybkość wyla

Cytat:
Napisał fikssu2 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Moje pytanie teraz brzmi gdzie szukać turbiny w tym samochodzie? Miedzy silnikiem a kabina czy gdzieś indziej? I czy może przez to czuć spaliny w kabinie?
Jeśli chodzi o wąż turbiny to proponuję obejrzeć cały dolot od turbiny do intercoolera i dalej do przepustnicy. Oryginalne węże lubią niestety pękać.
U mnie dwukrotnie pękł wąż dolotu (niskie ciśnienie) do turbiny tuż przed samą turbiną (na łączniku).
Sprawdź też sam intercooler czy nie jest zaolejony - może mieć nieszczelność.
Turbina w tym silniku jest niestety z tyłu, między silnikiem a ścianą grodziową. Wszystko niestety od dołu trzeba przy niej robić.

Co do spalin... Generalnie nie powinieneś ich czuć jeśli jest szczelny wydech. Z drugiej strony, jeśli czujesz spaliny i słyszysz świst to może właśnie jest rozszczelniony wydech, np. tuż za turbiną. Chyba, że Webasto jest aktualnie ustawione tylko w tryb dogrzewacza to może być czuć jego spaliny w środku. U mnie czasem je zaciąga niestety.
Sprawdź czy w Conversie po wejściu w konfigurację masz dostępną opcję dogrzewania silnika (niestety nie pamiętam dokładnej nazwy w menu).
__________________
Było Mondeo Mk4 2.2TDCi 2010 -> jest Volvo V40 1.6EB 2013

Ostatnio edytowane przez radkor ; 21-01-2021 o 16:56
radkor jest offline   Odpowiedź z Cytatem