View Single Post
Stary 22-01-2021, 09:32   #5
fikssu2
ford::amateur
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 30-12-2020
Skąd: Niemcy
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.2 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 5
Domyślnie Odp: gdy przyspieszam to proporcjonalnie do dodawania gazu zwiększa się szybkość wyla

Cytat:
Napisał radkor Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeśli chodzi o wąż turbiny to proponuję obejrzeć cały dolot od turbiny do intercoolera i dalej do przepustnicy. Oryginalne węże lubią niestety pękać.
U mnie dwukrotnie pękł wąż dolotu (niskie ciśnienie) do turbiny tuż przed samą turbiną (na łączniku).
Sprawdź też sam intercooler czy nie jest zaolejony - może mieć nieszczelność.
Turbina w tym silniku jest niestety z tyłu, między silnikiem a ścianą grodziową. Wszystko niestety od dołu trzeba przy niej robić.

Co do spalin... Generalnie nie powinieneś ich czuć jeśli jest szczelny wydech. Z drugiej strony, jeśli czujesz spaliny i słyszysz świst to może właśnie jest rozszczelniony wydech, np. tuż za turbiną. Chyba, że Webasto jest aktualnie ustawione tylko w tryb dogrzewacza to może być czuć jego spaliny w środku. U mnie czasem je zaciąga niestety.
Sprawdź czy w Conversie po wejściu w konfigurację masz dostępną opcję dogrzewania silnika (niestety nie pamiętam dokładnej nazwy w menu).

Dzięki za odpowiedz sprawdziłem wszystko to co piszesz było ok, nieszczelność była przez to ,ze obejma na wezu od turbiny który się łączy z ta metalowa rura pod silnikiem się poluzowała, się ząbek ukruszył chyba bo nie dało się jej zacisnąć wiec wymieniłem obejmę i jest ok, ponadto czemu śmierdziało w kabinie? Turbina lekko mi puszcza olej i akurat był na wydechu i dlatego zasysało taki smród.
Pozatym będę miał chyba turbinę do wymiany przez ten olej, podesle zdjęcie

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Na zdjęciu widać właśnie olej na rurze co idzie do turbiny, myślisz ze to dyskwalifikuje ja z użytkowania? Czy to może być tylko jakiś uszczelniacz na spływie olejowym?

Pytanie jak z dojściem do turbiny jak wyciągnąłbym filtr powietrza i dolot? Dojdę tak do turbiny? Czy tylko i wyłącznie dojście jak mówisz jest z dołu?
Jeżeli tak to czeka mnie w cholerę pracy by ja wyciągnąć [emoji849]
Bo jak patrzyłem to muszę rozpinać półosie by się tam dostać

Pozdrawiam [emoji106]


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
fikssu2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem