View Single Post
Stary 26-01-2021, 15:31   #9
fikssu2
ford::amateur
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 30-12-2020
Skąd: Niemcy
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.2 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 5
Domyślnie gdy przyspieszam to proporcjonalnie do dodawania gazu zwiększa się szybkość wylatywan

Cytat:
Napisał radkor Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Możliwe, że tylko przewód powrotny oleju do miski się gdzieś rozszczelnił. Wydaje mi się, że turbina jak pada to pluje olejem ale do środka? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jak duży masz przebieg? Ja mam 330 tys.km i silnik skręcony ze 175KM na 220KM przy 200 tys.km (6 lat temu) i do tej pory problemów nie mam z turbiną.


Wydaje mi się, że raczej tylko dół patrząc na silnik. Bokiem chyba nie wyciągniesz.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Może masz racje, jak sprawdzic czy pluje olejem do środka? Wyciągnąć waż od ic? Czy od razu przy turbinie?
Przebiegu mam 225k km ale myśle ze był skręcony coś bo tuv mam w 2015 i miał 170k km i potem drugiego od 2017 do 2020 nie mam a tuv z 2020r mam i na nim już miał 217k km
Chociaż może ktoś mało jeździł przez ostatnie 5 lat.

Cytat:
Napisał Danielo_82 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Co do pierwszego pytania odnośnie działania układu klimatronika polecam wykonać kalibrację. https://youtu.be/lToMWjuma50
Tak jak kolega pisze wyżej w blaupunkcie nie działa, można wejść w menu serwisowe klikając navi i menu ale tam możesz zrobić jedynie test klimy a nie kalibrację

Ale temat klimy się rozwiązał to było moje złe spostrzeżenie, była to zbyt luźna opaska na ważu od turbo

Ps. Dzięki @radkor ;za zdjęcie silnika, niestety trzeba się bawić od dołu.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ostatnio edytowane przez fikssu2 ; 26-01-2021 o 15:34
fikssu2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem