Temat: [Focus 2011-2014] Jakie pióra wycieraczek wybrać
View Single Post
Stary 01-12-2016, 10:07   #22
bleekm
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 31-03-2015
Skąd: Warszawa
Model: MONDEO MK4
Silnik: 2.0 TDCI 163KM
Rocznik: 2012
Postów: 273
Domyślnie Odp: Jakie pióra wycieraczek wybrać

A ja wam napiszę żebyście uważali przy kupnie oryginalnych fordowskich wycieraczek bo właśnie ja dopiero teraz zobaczyłem że złe kupiłem - pióro wycieraczki od strony kierowcy w pozycji spoczynkowej dotyka mi o pióro wycieraczki pasażera.

Jak się okazuje są 2 rodzaje wycieraczek do focusów mk3 (2011-).
1) komplet numery OEM: 1731693 / 1731696
2) komplet numery OEM: 1731996 (czyli obie wycieraczki w jednym pudełku)

W internecie sprzedawane są najczęściej te drugie czyli (1731996). Różnica pomiędzy tymi dwoma kompletami jest taka że nie do każdego focusa mk3 zawsze pasują. Niektóre komplety 1731996 posiadają klipsy symetryczne (wcięcia boczne na obu stronach klipsa) a inne nie. Te symetryczne da się założyć poprawnie, niesymetryczne niestety nie. Pióra z klipsami niesymetrycznymi będą założone odwrotnie - płaszczyzna mniej stroma wycieraczki będzie skierowana do góry szyby a nie do dołu.

Jak ktoś kupi te drugie i będzie miał sytuację że się nie da założyć tak jak być powinno czyli mniej stromą powierzchnią pióra w dół szyby to wycieraczki też będą działać, jedynie problem przy dużych prędkościach może być że będą większy opór stawiać i nie koniecznie pióro kierowcy musi dotykać pióra pasażera tak jak u mnie - podejrzewam że przy wymianie szyby źle zostało ustawione ramię wycieraczki kierowcy (za nisko).

Ostatnio edytowane przez bleekm ; 01-12-2016 o 10:52
bleekm jest offline   Odpowiedź z Cytatem