Temat: [Focus 1998-2004] Słabo działająca klimatyzacja
View Single Post
Stary 06-04-2011, 18:44   #41
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: Słabo działająca klimatyzacja

Panowie wszystko ladnie ale nikt nie zwrocil uwagi na kilka rzeczy..
1-liczy sie roznica temp.(deltaT) na zewnatrz a tej z kratki..to jest efektywnosc dzialania klimatyzacji.
co z tego ze temp. z kratki bedzie 2,5stC jesli na zewnatrz jest 10stC... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
2-zapchany parownik...to rzadkosc...ale nikt nie wspomnial ze parownik moze zapchac sie grzybem , smieciami kurzem-jesli ktos o filtr niedbal....czyli tak samo jak chlodnica na zewnatrz. Moze to tak samo powodowac znaczne oslabianie wydajnosci klimy.
3-Co do cisnienia...znowu nikt nie wspomnial ze tak samo wazna jest roznica cisnien.
Ale roznica cisnien to nie wszystko...np. zatkany osuszacz filtr lub slabo drozna dysza tez będą oszukiwac pomiary...zmniejszając przeplyw czynnika-nie tylko slabo dzialajaca sprezarka.
4-Czy wentylator moze powodowac obnizanie cisnienia?...Tak. Ale akurat takie jest jego zadanie. Po sprezeniu czynnik sie rozgrzewa i zawiera w sobie wiele pecherzykow..dlatego wraz ze stratą ciepła zmienia -obniża sie punkt wrzenia czynnika a tym samym zmniejsza sie jego objetosc>>czynnik w fazie lotnej-skrapla sie==zmniejsza sie cisnienie. Dlatego chłodnica to skraplacz.

Cytat:
Napisał KOZIOŁ... Kuga 2.0 TDCI Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ok jesli tylko bede umiał pomóc to polecam się.
Ja za to mam prosbe o pomoc.

Ostatnio wziołem na tapete uklad klimatyzacji w foce I
http://www.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=48684
Klimatyzacja - diagnozowanie usterki
Rozpracowalem dokladnie od strony diagnostycznej dla innych i jesli ktos by chcial chetnie sluze pomoca...

Jednak nie wiem jednej rzeczy...jaka musi byc lampa UV do tego aby dalo sie jako tako dostrzec barwnik?
Chodzi mi o moc lampy...aby np. mozna bylo samemu zobaczyc wyciek? czy lampa np. 10W wystarczy czy potrzeba od 50...100W

Ostatnio edytowane przez mjprzem ; 06-04-2011 o 18:51
mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem