Temat: [Focus 2004-2008] Wysiadająca elektryka przyczyna ?
View Single Post
Stary 12-11-2013, 11:59   #1
hards
ford::beginner
 
Avatar hards
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 21-04-2013
Model: Focus MK2
Silnik: TDCI 1.6 109KM
Rocznik: 2005
Postów: 17
Exclamation Wysiadająca elektryka przyczyna ?

Witam,

Mam do was pytanie.

Posiadam forda focus mk2 2005r TDCI 1.6 od 8 miesięcy i ogóle irytuje mnie troszkę elektryka w tym samochodzie. parę miesięcy po kupnie zaczął wariować mi centralny zamek. Poczytałem na forum i zgodnie ze wskazówkami wyciągnąłem kostkę łączącą prawe przednie drzwi z karoserią i przeczyściłem. Problem zniknął. Na początku września się powtórzył, wyciągnąłem na 3 tygodnie bezpiecznik od modułu sterowania prawymi drzwiami i problem znikną. Czyli mam pewność, że to prawe drzwi. Pojechałem do elektryka, z którym wyciągnęliśmy ponownie ta kostkę, ale stwierdził ze ona wygląda ok, popsikał płynem poprawiającym przewodność i powiedział, że jak się powtórzy to pewnie zamek do wymiany. Póki co w tej kwestii ok.

Pojawił się inny za to problem. 2 tygodnie temu jechałem w nocy i zaczęła migać mi prawa żarówka mijania. Po chwili razem z nią zaczęła świecić się kontrolka układu hamulcowego. Finalnie razem z błyśnięciem żarówki pojawił się na chwile komunikat "Problem z układem wspomagania kierownicy". Okazało się ze żarówka się w końcu spaliła. wymieniłem, 2 tygodnie spokój z problemami elektrycznymi... Do wczoraj. Jadąc w nocy, czasami [nie zawsze] przy włączaniu długich świateł wyłączało i włączało się samo radio. Czyli w momencie pstryknięcie długich świateł, radio na ~2-3 sekundy WYŁ/WŁ. Mam troszkę już dość. Co może być nie tak? Bo boję się tym samochodem jechać w dłuższą drogę.

Pozdrawiam.

Ostatnio edytowane przez wojtekn ; 12-11-2013 o 15:30 Powód: Moderator
hards jest offline   Odpowiedź z Cytatem