View Single Post
Stary 09-08-2018, 22:47   #1474
slawomirro
ford::professional
 
Avatar slawomirro
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 02-04-2016
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta mk6 Ghia
Silnik: 1.6 100KM
Rocznik: 2007
Postów: 1,658
Domyślnie Odp: Super Soft do ELM327 dla naszych Fordów !

Cytat:
Napisał Antej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ok, to czekamy na fotorelację po tym jal udowodnisz inzynierom forda ze sie mylili, lub przeszczepisz moduly z kia plus ograsz komputer.
.
A co komputer ma do elektrycznych szyb? W moim Fordzie nic nie ma i jak ogarnałem Kię również nic nie ma. W Kii całość opiera się na przełącznikach szyb. W Kii jeszcze jeden kabel idzie do centralnego zamka. Albo razczej z centralnego zamka. Mój centraly choć rozbudowany tego bajeru nie ma, ale sa w sprzedaży domykacze. Dopięcie kabla z centralnego z synanłu zamykanych zamków do domykacza to prościzna.

Dlaczego tego nie robię? Brak czasu to główna wymówka, ale tak naprawdę to brak mi szczegółowych schematów elektryki Kii. Orgnaleptyczne zbadanie tematu to jedno, ale bez schematu ani rusz. No i trzecia rzecz to kwestia jak dopasować przełączniki szyb z Kii do Forda. Taka głupotka, ale inaczej to wygląda, inaczej się instaluje w boczku drzwi. Najprościej by mi było znaleźć wersję 3D u Forda z tym bajerem.

Jeszcze jest kwestia przepięcia instalacji szyb z fabrycznej wersji po zapłonie, na akumalatorową, ale to nie jest duży problem.
slawomirro jest offline   Odpowiedź z Cytatem