View Single Post
Stary 18-04-2012, 06:26   #17
przemex
ford::average
 
Avatar przemex
 
Imię: Przemo
Zarejestrowany: 21-06-2011
Skąd: Poznań
Model: Mk7
Silnik: 1.2
Rocznik: 2009
Postów: 71
Domyślnie Odp: głośniki w drzwiach tylnych, jak sie do nich dostać?

Poprostu ludzie się interesują bo temat powraca jak bumerang kolejne osoby kupują fiesty mk7 i są zdziwione że kartki głośników są a dzwięku brak, nie wiem czy celowo ludzi wprowadzają w błąd po podczas zakupu nikt nie informuje że tam nie ma głośników człowiek myśli że będzie miał piękne audio słyszalne wszędzie a teraz żona mi narzeka jadąc z tyłu że nic nie słyszy muszę przednie włączać tak głośno że głuchnę (mogli tam zaślepki założyć i było by jasno a nie puste kratki albo ludzi zwodzą)

Dzwoniłem do ASO Pani po numerze WIN nie była w stanie sprawdzić mojej wersji czy wiązka kabli jest doprowadzona przynajniej do słupka powiedziała aby była pewność podjechać do nich do ASO elektryk sprawdzi sprawdzenie jest darmowe, do ceny montażu głośników w aso pod warunkiem że wiązka jest doprowadzona cena za dwie strony = dwa głośniki oryginalne nowe 300 zł. na tył (chodź na giełdzie są po 50 zł. używanych nie zamontują lub problemy z gwarancją) kable łącznie z montażem 212 zł. co daje nam łączną cenę montażu 512 zł. za dwie strony i cały czas mówiła pod warunkiem że są kable już doprowadzone inaczej sprawa nie jest opłacalna związana z wymianą radia ciągnięcia kabli itd itd itd...

Nie wiem czy wiecie czy tutaj to wyczytałem ale każde radio w Mk7 czy jest to wersja najtańsza czy najdroższa ma seryjnie wyjście na wzmacniacz podłączamy wzmacniacz i praktycznie mamy otwartą droge na dowolną ilość głośników gdzie chcemy - lecz tą droga nie chcę iść dobry wzmacniacz to też cena, ciągniecie kabli i podłączenie wzmacniacza też sporo roboty.

W innym poście dowiedziałem się że można się poprostu do przednich podłączyć należy to jednak zrobić umiejętnie i ważne aby podłączyć głośniki szeregowo nie równolegle ! aby nie uszkodzić radzi i przeciążyć dla chętnych mam schemat w razie czego jak to poprawnie wykonać, z tym że to podłączenie ma tez swoje wady przednie głośniki będą grać ciszej no i kłania się rozebranie jeszcze przednich drzwi aby dostać się do kabli od przednich głośników...

Wracając do sprawy i nieszczęsnych tylnych głośników. Wersję mam jedną z tych tanich bez USB i innych pierdółek (chodź z dodatkowymi opcjami jak czujnik deszczu, automatyczne światła dzienne itd) wersja polska salonowa a te chyba wszystkie polskie nie mają głośników, no i głośników nie ma u mnie.

OK co do kabli nie pomyślałem że przecież jest centralny zamek dziwi i te kable będą od niego i to się zgadza widzę na zdjęciu siłownika że idzie do niego wiązka 4 kabli (czerwony,szary, biały,żółty) a ja widziałem chyba 6 sztuk ?? musza jeszcze raz sprawdzić jak będę w autku i je policzyć bo to dwa za dużo, chyba że jakiś czujnik jeszcze otwarcia drzwi przecież jest ?? to mogą być te dwa kable dodatkowe...

patowo z tymi głośnikami może podjadę poprostu do ASO jak za darmo sprawdzają to się nie namęczę przynajmniej rozbierają słupek itd i wtedy się wyjaśni sprawa w jaki kierunku mam iść bo ręce opadają z tymi głośnikami taka drobnostka a męczy...
przemex jest offline   Odpowiedź z Cytatem