Temat: [Mondeo 1996-2000] Szarpanie podczas przyspieszania
View Single Post
Stary 18-09-2016, 11:23   #19
hermano
ford::amateur
 
Avatar hermano
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 28-03-2016
Skąd: Ropczyce
Model: Mondeo mk2
Silnik: 1.8
Rocznik: 1997
Postów: 9
Domyślnie Odp: Szarpanie podczas przyspieszania

Cytat:
Napisał Maciej75 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ale dlaczego cewka padła? Ze starości - małe szanse.
Rzeczywistym problemem mogą być świece lub przewody, lub nawet olej w komorze świecy.
Jeśli nie chcesz wymieniać cewki na parę tysięcy km, znajdź przyczynę. Ja musiałem zmienić cewkę 2 razy, zanim poszedłem po rozum do głowy.
Małe ale jednak. Świece i przewody wymienilem. Ale rzeczywiście zauważyłem ślady oleju na świecy. Jaka była w Twoim przypadku rzeczywista przyczyna
uszkodzeń cewki? Jak ja wyeliminowałeś?

Cytat:
Napisał Maro37 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zawsze sprawdzaj na nowych oryginalnych świecach szczelinę ustawiaj na 1,2 benzyna lpg 1,1 , ja jak sprawdzałem nowe to 2
miały 1.6 a 2 1,4
Ostatnim razem założyłem świece z oryginalnie ustawioną sczeliną(0,9 mm). Poźniej jednak wyczytałem że w tym silniku powinna wynosić 1,3 mm i tak
ustawiłem. Zgadzam się z tezą że szczelina ma duże znaczenie dla żywotności cewki, zwłaszcza cewki takiej konstrukcji.
hermano jest offline   Odpowiedź z Cytatem