View Single Post
Stary 14-02-2018, 08:02   #189
wwwpawel
ford::average
 
Zarejestrowany: 18-06-2010
Model: C-max
Silnik: 2.0.TDCI
Rocznik: .
Postów: 108
Domyślnie Odp: powershift szarpie

Cytat:
Napisał whiplash2 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Panowie, jestem tutaj nowy i mam problem z swoim Mondeo, 2011, 2.0 TdCi 163KM, 183k km przebiegu, PS. Wywala mi błąd P0715, czyli "obwód czujnika A prędkości obrotowej wałka turbiny..". Z tego co wiem, to wymiana czujnika to koszt około 3-4 tys.zl. Dodatkowo, przy zmianie parzystej strony biegów słychać takie metaliczne szuranie. "Mechanik od PS" mówi, że to pewnie sprzęgło, ale dopiero jak się zajrzy będzie wiadomo. Wymiana sprzęgła - 6tys. Pytanie o radę do Was... Czy jest sens wymienić ten czujnik (na co jeszcze mnie stać), gdy możliwe, że i sprzęgło do wymiany (na to już mnie nie stać)? Mechanik poinformował mnie, że przełożenie samochodu z PS do manuala wyniesie mnie całościowo 4,5 tys (w co nie chce mi się za bardzo wierzyć). Czy jest to możliwe?
4,5 tys. to górna granica. Myślę, że jak sam poszukasz części to przy nowej dwumasie zamkniesz się w 4 tys. Bierz pod uwagę, że przy naprawie skrzyni do tego dojdą później inne koszty, np wymiana oleju, adaptacja, jakieś inne pierdoły. Tak naprawdę koszt naprawy PS waha się w granicach 7 - 10 tys. Wszystkie "tanie" naprawy wychodzą dużo drożej. Musisz jeszcze znaleźć kogoś kto już robił takie przekładki i ma o tym pojęcie.
wwwpawel jest offline   Odpowiedź z Cytatem