Temat: [Kuga 2008-2012] Przycisk FORD POWER
View Single Post
Stary 28-03-2017, 07:42   #29
MarSz
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-04-2013
Model: Kuga
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 44
Domyślnie Odp: Przycisk FORD POWER

Witam,

wiem, że temat stary ale pozwolę sobie go odkopać bo problem pojawił się u mnie.

Kuga 2008 - do tej pory nie było problemów przez jakieś 5 lat (poza dwoma przypadkami, gdzie wymiana baterii pomogła).


Ostatnio codziennie mam problem z odpaleniem i często dopiero za którymś razem się to udaje (choć czasem i za pierwszym). Często podczas jazdy na kilka - kilkanaście sekund pojawia się komunikat "kluczyk nie rozpoznany" z sygnałem dzwiękowym. Po tym czasie znika i jest ok.

Wygląda to na jakieś przerywane problemy z komunikacją z kluczykiem.
Baterie wymieniłem, przeczyściłem styki. Oczywiście drugi kluczyk nie pomaga i jest to samo wiec to raczej nie kwestia samego pilota.

Może to w czymś pomoże - zaobserwowałem jeszcze następujące rzeczy:
1. jakiś czas temu gasło i powracało podświetlenie przycisku Ford Power. Ostatnio tego nie widzę - ale może to też dlatego, że teraz mniej jeżdzę po zmroku (dłuższy dzień) a w świetle dziennym nie rzuca się to tak w oczy
2. Ostatnio (mniej wiecej równolegle z problemem z kluczykiem) zaczął się pojawiać taki sam efekt na wyświetlaczu klimatyzacji. Gaśnie i włącza się w sposób losowy na ok 1 s albo i krócej. Nie jestem w stanie stwierdzić, czy tylko wyświetlacz gaśnie a klima działa czy cały system się wyłącza bo są to za krótkie przerwy (nie jestem w stanie zaobserwować).

Nie próbowałem polecanego resetu poprzez odłączenie klemy - chcę z tym poczekać do weekednu bo wtedy będę miał więcej czasu - teraz samochód jest potrzebny na bardzo krótkie dzienne dystanse i mimo problemów z odpaleniem nie chciałbym go unieruchamiać.

Również w sobotę może będę miał możliwość podłączyć pod komputer i odczytać błędy.

Piszę bo chciałbym mieć jakieś lepsze rozeznanie przed ewentualnym wstawieniem samochodu do warsztatu (jeśli to będzie konieczne) bo przy takich objawach to może się skończyć unieruchomieniem samochodu w warsztacie na długo i szukanie nie wiadomo czego.

A liczę, że może ktoś coś podpowie - czy szukać raczej zaśniedziałych styków (jeśli tak to gdzie - w którym miejscu mogą być przewody odpowiedzialne łącznie za stacyjkę lub rozpoznanie kluczyka oraz klimatyzację - albo tylko jej wyświetlacz), a może to kwestia anteny wewnętrznej (no właśnie - jak na razie nie zdarzyło mi się bym nie mógł wejść do samochodu - tylko problem pojawia się przy rozpoznaniu kluczyka wewnątrz), a może to uszkodzona wiązka (wtedy to już szukanie) a może jakiś znany ogólnie problem z softem, komputerem etc.

Będę wdzięczny za każde sugestie i podpowiedzi.
MarSz jest offline   Odpowiedź z Cytatem