View Single Post
Stary 13-09-2019, 18:07   #49
majkson
ford::average
 
Imię: Michal
Zarejestrowany: 21-04-2018
Model: XC60
Silnik: T4
Rocznik: 2020
Postów: 64
Domyślnie Odp: Żółty kluczyk - Auto straciło moc, po czym nie mozna go odpalić.

Cytat:
Napisał Woytas Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
i dlatego nie robi się wymian pasków rozrządów w jakimś garażu bo taniej ... to sobie zaoszczędziłeś ... przepraszam ale jak słyszę , że komuś pękł pasek parę tyś po wymianie to albo założyli jakieś g,,no albo spartaczyli robotę, jakby to była jakaś normalna firma to powinni mieć ubezpieczenia na tego typu okazję
Po części masz rację ale nie do końca. Wszystkie swoje auta tam robiłem i nigdy nie było problemu. Części były moje i wszystkie były albo ze znaczkiem Forda albo dobrej klasy zamiennikami. Nigdy nie oszczędzałem zarówno na częściach jak i na usługach. Płaciłem normalną kwotę, a oddawałem z reguły tam, bo auta byly robione od ręki, często poza kolejnością. Do tego zawsze mogłem liczyć na to, że w razie awarii do mnie podjadą nawet w nocy i pomogą. Ale jak widać limit szczęścia się wyczerpał i niby znajomi okazali się ludźmi, którzy jak twierdzą nie popełniają błędów i nie potrafią zachować się porządnie i przyjąć tego na klatę. Tak jak wspomniałem wcześniej, źle skręcona śruba, do tego sklejona spowodowała to co się stało.

Cytat:
Napisał poset Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Krzywki, czy dźwignie zaworowe? Krzywki są najbardziej pancernym elementem rozrządu. Przy kolizji tłoków z zaworami najczęściej obrywają same zawory lub, jak w przypadku silnika DW10, łamią się dźwignie, które w tym silniku są zaprojektowane do wzięcia na siebie całego impetu kolizji.

No i co z wtryskiem, bo końcówka wtryskiwacza nigdy nie jest kolizyjna?
Tak wygląda pierwszy cylinder po zdjęciu pokrywy zaworów. Chodziło oczywiście o dźwigienki, nie wiem czemu napisałem krzywki. Teraz już sam nie wiem co jest lepsze. Rozbierać i sprawdzać dalej, czy brać drugi słupek. Z jednej strony mogę rozebrać, pójść w koszta a okaże się że jest tam za dużo do zrobienia, a z drugiej mogę kupić słupek, który jest w gorszym stanie. Do tego ta ukręcona śruba Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Swoją drogą, jeden z mechaników mówił mi, że widział juz takie 2 przypadki gdzie za mocno skręcona śruba od wałka była przyczyną uszkodzenia paska w tych silnikach. W jednym z przypadków zakończyło się to dziurami w tłoku.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 69983440_622031698325716_651512591381692416_n.jpg (90.5 KB, 171 wyświetleń)
majkson jest offline   Odpowiedź z Cytatem