Temat: [Mondeo 1996-2000] Podłączenie haka 13-pin
View Single Post
Stary 18-01-2017, 13:54   #1
davidcie
ford::average
 
Avatar davidcie
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 23-01-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo Mk2
Silnik: 1.8 TD ENDURA-DE
Rocznik: 2000
Postów: 196
Domyślnie Podłączenie haka 13-pin

Wiem, że tematów na temat haka było milion ale w żadnym z nich nie znalazłem odpowiedzi na to konkretne pytanie. Otóż mam oryginalną instalację haka do kombi (Oris E337 z główką wypinaną A50-X) ale nie siedmio- a trzynasto-pinową.

Rozumiem podłączenia kabelków, to, że większa część wiązki żyje sobie przy lewej lampie, a jedna odnoga idzie do prawej lampy. Chciałbym jednak wiedzieć gdzie powinny wisieć i do czego podłączyć oba przekaźniki. Ten oznaczony (1) na foto obsługuje kierunki oraz światło stop, ten mniejszy (2) służy do odłączania przeciwmgielnych w aucie gdy podłączona jest przyczepa. Gdzie one powinny wisieć? Jest na nie przeznaczone jakieś miejsce przy lewej lampie?

Ponadto wtyk (1) powinien dostawać skądś +12V, wtyk (2) podobnie, wtyk (3) napięcie po przekręceniu kluczyka. Gdzieś to wszystko jest wyprowadzone w okolicy lewej tylnej lampy?

Zerknijcie proszę — kto ma hak 13-pin — do swoich nadkoli i pomóżcie rozkminić co gdzie idzie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg P1010035.jpg (93.9 KB, 20 wyświetleń)
davidcie jest offline   Odpowiedź z Cytatem