View Single Post
Stary 24-09-2016, 11:07   #9
Shiroki
ford::amateur
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 02-04-2013
Skąd: Grodzisk Mazowiecki
Model: Ford Edge Titanium 210 Bi-Turbo
Silnik: TDCI 210 KM Twin-turbo
Rocznik: 2016
Postów: 3
Domyślnie Odp: Ford EDGE - czy ktoś na forum szczęśliwie posiada?

Mogę się przyznać, że zamówiłem sobie Forda Edge (jako firmowe biorę go w opcji leasing/wynajem) na firmę . Jestem po jazdach testowych. Mam za sobą jazdę Fordem w opcji Edge Titanium (wziąłem go na test 24 h) wczesniej testowałem Range Rover Autobiography w full opcji (silnik 5 litrowy). Oraz mam za sobą jazdę Volvo xc 90.
Rangę Rover za 780 tysiecy złoty z salonu był poza moim zasięgiem finansowym, ale chciałem poczuć moc suva by wiedzieć co wybrać tańszego. Nie bede się zachwycał nad tym samochodem, ale powiem, że komfort jazdy to bajka. Przejazd suvem Volvo też zapierał dech w piersiach, ale ... hmm czegoś mu brakowało.
Skupię się na Fordzie. Do testu wybrałem sobie gołą wersję Forda Totanium 210 km z silnikiem diesla 2 bi-turbo. Komputer łatwo się programuje, więc szybko wyjechałem z salonu ładując się wprost w korek przed Marsa w Warszawie. Pierwsze zaskoczenie. Samochód cichutki. W środku przyjemnie słuchać delikatne brzmienie silnika i turbin.
Tu porównałem go do Volvo i RR - odniosłem wrażenie, że bliżej mu do RR. Praca systemu start/stop lepsza niz w RR. W RR przy zatrzymaniu silnik gasł i nawet delikatny dotyk kierownicy uruchamiał silnik. Tu spokojniej można się wiercić, dopóki nie odejmiesz stopy od hamulca Ford nawet nie drgnie. Wszystko od klimy po radio pieknie działa. W korku miałem okazję przyjrzeć się szczegółom. Wbrew różnym opiniom, ekran dotykowy nie działa jak lodowiec, ale ja się człowiek przyzwyczai, to bez problemu dotykiem ustawi sobie wszystko. Osobiscie wskaźniki komputera miedzy zegarami mogły by być większe, ale dla kogoś innego mogą się podobać. Mój egzemplarz był bez nawigacji, więc nie mogłem sprawdzic, czy jest ok, ale zapewniano mnie, że jest identyczna jak w innych modelach samochodu.
Oczekuję Waszych pytań, wtedy odpowiem na nie, bo trudno mi powiedzieć wszystko o tym samochodzie. Podzielę się jednak tym, co skłoniło mnie do wynajmu tego samochodu i co mi się w nim podobało.
Kufer. Jest ogromny pomimo tego, że w podłodze ma skrytkę na koło oraz masę skrytek dodatkowych. W mojej wierszu jednym przyciskiem automatycznie chowają się tylne fotele co daje mi ponad 1600 litrow pojemności. To naprawdę robi wrażenie.
Wygoda. Ten samochód w komforcie jazdy mogę porównać tylko do RR i Evoca. W mieście kierownica posiadająca inteligentne wspomaganie sprawia, że można samochod prowadzić jednym palcem. Przy szybszej jeździe usztywnia się co daje swobodę w trzymaniu sie pasa i koncentrowaniu na otoczeniu. Przednia kamera w wersji Titanium daje ogromne możliwości przy wyjeżdżaniu zza węgla (mozna obserwować co jedzie za rokiem czy za pojazdem ktore mijamy) Tylna kamera wraz z asystentem parkowania porównywalna jest do RR.
Swiatla LED. Opcja automatu powoduje, że system pieknie doświetla drogę. Jadąc autostradą noca lekko fioletowe reflektory powodują, że kierowcy ustępują spokojnie miejsca, przepuszczając tego kolosa. Zgadzam się z opinią, że to "czołg na kołach"
Moc. Czuć ją. Czuć napęd AWD i rozdział mocy na koła. Wybaczcie mi język laika, specjalistą nie jestem, ale do domu muszę prźejechać przez pełną dziur szutrową drogę a potem przez zjechaną drogę wyłożoną betonowymi płytami. Codziennie do tej pory jeździłem oplem insignią turbo, więc mnie trzęsło niemiłosiernie. Przejazd Edgem po tej drodze był komfortowy. Nie czułem prawie nierówności. Mógłbym w trakcie przejazdu pić herbatę z kubka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Tu porownanie na plus tylko z RR.
Mieszkam na osiedlu szeregowców, więc po zaparkowaniu, wyszło kilku sąsiadów i oglądało samochód. Samochod zrobił na posiadaczach mazd i skod, kia sportage i Volvo dobre wrażenie. Byli zaskoczeni, że w wersji podstawowej Forda Edge jest tyle dodatków, za ktore oni musieli sporo zapłacić. W wersji testowej samochod kosztował 220 000 PLN ale jak mówiłem wybrałem wynajem na firmę, co spowodowało, że uzyskano spore upusty i dostałem dodatkowo sporo bajerów.
Na wybór tego samochodu wpływ poza komfortem miała też moc. Elektronicznie ograniczona, bo ten samochod spokojnie dosięgałby 250km/h. Ale jazda tym samochodem nawet 180 robi wrażenie porównywalne z Roverem i Volvo. Samochód jest elegancki, wygodny, cichy w środku, 12 głośników i radio sony z DAB dają dodatkowe smaczki. Samochód odbiera, za tydzień, jeśli więc kogoś zainteresuje to co napisałem proszę ułatwić mi pisanie i po prostu zapytać.
Na koniec dodam, że można by było urichomić nowy wątek na Forum poświęcony tej marce Forda, bo szukając informacji niewiele tu na Forum o niej się dowiedziałem. Uważam za blad, że Ford nie reklamuje tego samochodu. Bije on. Na głowę wszystkie obecnie reklamowane suvy francuskie i japońskie. Najbliższy moim zdaniem jest do Tuarega jeśli chodzi o wymiary i możliwości. Za chwilę pojawi się na rynku suv skody. Ale mi się spodoba, Edge. Mając w domu mondeo, którym jeździ żona, nie namyślalem się długo i zamówiłem sobie Edge w najmocniejszej wersji w kolorze Mica shadow black i z niecierpliwością czekam na dostawę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Shiroki jest offline   Odpowiedź z Cytatem