View Single Post
Stary 20-05-2008, 22:59   #7
gladi1313
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 20-05-2008
Skąd: Londyn
Model: mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2002
Postów: 8
Domyślnie Re: [MK3] TDCI 130KM automat - kto ma ? opisy samochodu-problemy

Witam wszystkich
Posiadam dwulitrowego tdci 130KM z połowy 2002 roku (anglik), skrzynia automatyczna 5-cio biegowa, przebieg ok135000km. Autem jeździ się cudownie. Mam go od listopada 2007 roku, ale widze że mam najwięcej problemów z tym autem w porównaniu z Wami.
co do spalania to na trasie Londyn-Szczecin spalił mi około 7litrów na 100km (predkości ok100-150) 1400km to było zimą, w mieście ok 10-11 litrów
Co mu dolega?
1.licznik prędkości i kilometrów nie działa (prawdopodobnie czujnik prędkości Vss zepsuty, nie wiem dokładnie gdzie sie znajduje (gdzieś w skrzynii przekładniowej))-może ktoś mi fotke podeśle, proszę
Po wymianie akumulatora na nowy licznik się naprawił i nie ma już tych kresek
2.czasami na zimnym silniku mi gaśnie jak mocno przychamuje (obroty wtedy spadają do 500), ale żadko i wtedy ta sprężynka się pokazuje dzieje się to 2 razy w miesiącu (z forum dowiedziałem się że prawdopodobnie czujnik położenia wałka rozrządu walnięty, chciałbym żeby tak było)

((wymieniłem czujnik połozenia wałka rozrządu i problem znikł, więc wtryski chyba ok))
3.niepokoją mnie lekko falujące obroty na biegu jałowym (obroty wahają się w zakresie 735-770) tutaj nie wiem co może być przyczyną
Po wymianie akumulatora obroty wahają się w granicach 750-760 czyli jest poprawa
4.Czasami szarpnie, jak ruszam z jedynki (tu prawdopodobnie trzeba uzupełnić olej w automatycznej skrzyni biegów mam prośbe może ktoś zna speca od automatów w Szczecinie?)
Tak w ogóle jest ok
prosze o sugestie co do moich usterek lub ewentualne fotki
Z góry dzięki :fcp29
gladi1313 jest offline   Odpowiedź z Cytatem