Temat: [Focus 2004-2008] 2.0TDCI biały dym po remoncie
View Single Post
Stary 27-01-2020, 07:53   #23
davyd0309
ford::beginner
 
Imię: Konrad
Zarejestrowany: 12-06-2017
Model: V50
Silnik: 2.0D
Rocznik: 2007
Postów: 19
Domyślnie Odp: 2.0TDCI biały dym po remoncie

Cytat:
Napisał cezarg1410 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Swoją drogą jaka była przyczyna remontu? Układ korbowo-tłokowy jest w tych silnikach mega trwały.
Remontowałem silnik ponieważ przy tem poniżej 10 stopni bardzo slabo odpalał oraz mocno kopcił i nierówno pracował. Przy temperaturach poniżej zera było dużo gorzej a przy np -6 po nocy potrafił nie odpalić. Zacząłem od sprawdzenia świec wymieniłem je bo dwie były uszkodzone, pozniej EGR zaślepiałem, wtryski były sprawdzane rok temu w lutym były ok. Przerabiałem również bąbelki w układzie paliwa, filtr paliwa itp itd. No ale po zmierzeniu kompresji okazalo się że jest 21,22,22,23 to troche mało jak na ten silnik więc jak już wszystkie sprawdzenia wykorzystałem zdecydowałem się na remont bo lubie to auto mimo, że ten silnik potrafić zepsuć humor Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Nagrałem dzisiaj filmik jak wyglądało odpalenie i jak chodzi silnik było -3 stopni.

https://www.youtube.com/watch?v=NjQa...ature=youtu.be

Ostatnio edytowane przez davyd0309 ; 27-01-2020 o 07:59
davyd0309 jest offline   Odpowiedź z Cytatem