Temat: [Mondeo 2007-2014] Oznaczenie silnika z gamy 2.0 tdci
View Single Post
Stary 19-11-2019, 19:52   #1
rafcik
ford::amateur
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 24-12-2014
Skąd: Pabianice
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 tdci 115KM
Rocznik: 2010
Postów: 1
Domyślnie Oznaczenie silnika z gamy 2.0 tdci

Witajcie Mondeusze !

Mam do Was pytanie na które nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi przeszukując forum, a zaczynają się pewne problemy z moim autem, które chciałbym ogarnąć jednak muszę wiedzieć na czym stoję.
Do rzeczy: od niemal pół roku jestem w posiadaniu Mondziaka w kombi 2.0 tdci 115 KM polift, aktualnie 200 tyś km na liczniku raczej prawdziwego przebiegu. Generalnie kupując auto celowałem w odświeżoną wersję gdyż bardziej mi się podobała ale zależało mi abym pod maską był motor z rodziny DW10C bo: prosta zmiana mocy, bo bardziej dopracowane podobno, bo przede wszystkim dopalanie DPF osobną świecą a w konsekwencji bezobsługowy przynajmniej w teorii filtr cząstek stałych. Dotychczas sądziłem, że skoro mam polifta to taki silnik jest pod maską, jednak mam pewne wątpliwości ponieważ sprawdzając auto po vinie w katalogu części forda strona podaje mi że posiadam silnik o oznaczeniu: 2.0 Duratorq DOHC DSL 115KM, produkcja 12.2010. Nie ma tam dopiska DW ani DW10C.
Całość do obejrzenia pod linkiem; https://ford.7zap.com/en/car/39/?vin=wf0gxxgbbgag28120
a vin do wyciągnięcia z linku.
Czy może mi ktoś potwierdzić jaka to rodzina silników, co to za oznaczanie DSL ( co ono mówi) i czy mam dodatkową świecę do dopalania DPFa? Na wejściu w tę wiedzę głównie mi zależy.
Z góry Panowie bardzo dziękuję.

Pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez rafcik ; 19-11-2019 o 20:04
rafcik jest offline   Odpowiedź z Cytatem