View Single Post
Stary 22-10-2020, 16:29   #1
Mariusz882
ford::amateur
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 22-10-2020
Skąd: Warszawa
Model: Focus
Silnik: 1.8
Rocznik: 2009
Postów: 1
Domyślnie Wyciek oleju z uszczelniacza koła pasowego na wale korbowym

Witajcie,

Mam problem z wyciekiem oleju na uszczelniaczu koła pasowego na wale korbowym (prawa strona). Problemy rozpoczęły się po wymianie słupka silnika i rozrządu. Silnik to 1.8 TDCI 115KM. Auto z 2009 r.

Wyciek jest od strony koła pasowego (a nie wału). Uszczelniacz wymieniany był kilkukrotnie i wciąż cieknie. Nadmienię, że przy wymianie auto było pozostawiane na kilka godzin w celu ułożenia się uszczelniacza. Jak dotąd uszczelniacze wymieniało już 3 mechaników na przestrzeni 3 lat, więc to raczej nie jest kwestia błędów w montażu. Ostatni założony uszczelniacz był firmy Corteco - tydzień temu i teraz znów widzę, że silnik cieknie.

Czasem uszczelniacz wytrzymywał kilka miesięcy, ostatnio 2 razy był wymieniany razem z kołem pasowym i po tygodniu znów zaczęło ciec i przy kolejnej naprawie mechanik poinformował mnie, że koło pasowe ma bicie i to zapewne jest przyczyną tego, że uszczelniacze nie dają rady.

Ale nie rozumiem, jak koło, które jest nowe może mieć bicie. Mechanik wspomniał, że raczej wał nie ma bycia. Co myślicie?

W załączniku zdjęcie koła i poniżej film jak to wyglądało bezpośrednio po poprzedniej naprawie.
https://youtu.be/3n7XtULrSpI

Jeszcze mi przychodzi do głowy, że mechanik wprowadził mnie w błąd, i wyciek jest w innego miejsca. Chyba trzeba na spokojnie jeszcze raz sprawdzić.


Proszę o poradę co można zrobić, żeby wyeliminować ten problem całkowicie, albo chociaż na dłuższy czas?
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg Kolo_pasowe.JPG (62.7 KB, 53 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez Mariusz882 ; 22-10-2020 o 17:09
Mariusz882 jest offline   Odpowiedź z Cytatem