Temat: [Focus 2018- ] Zalety, wady i usterki
View Single Post
Stary 08-12-2020, 21:10   #2330
chojrak888
ford::beginner
 
Avatar chojrak888
 
Zarejestrowany: 23-02-2013
Model: MK4 Vignale
Silnik: 1.5 150KM A8
Rocznik: 2019
Postów: 34
Domyślnie Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.

Dzisiaj, przez przypadek dowiedziałem się, że moje światło DRL (tylko lewe) w adaptacyjnych LED'ach lubi pobawić się w stroboskop. Dość ciekawy przypadek, bo występuje tylko gdy włączę kierunkowskaz. Wtedy DDR ściemnia się (aby lepiej było widać kierunkowskaz) ale zamiast się ściemnić, ta zaczyna mrugać lub całkowicie się wyłącza aby po chwili się włączyć, działać normalnie parę sekund i znów zacząć mrugać. Prawe DRL działa normalnie, po prostu się ściemnia. Problem nie występuje na światłach awaryjnych, wtedy DRL świeci cały czas tak samo (bez ściemniania).

Jak odbierałem samochód (grudzień 2018) to na 95% jestem pewien, że DRL nie ściemniały się przy włączonym kierunkowskazie. Widać przy którejś wizycie w ASO wgrali nowe oprogramowanie do lamp.

Jedyne czego się obawiam to, że ASO zamiast naprawić/wymienić lampę zmieni tylko soft, aby ten przestał ściemniać DRL.
Ale pożyjemy zobaczymy, na serwis umówiony jestem dopiero na następny tydzień.

Na innych forach czytałem, że te lampy mają też wady w szczelności, wiele osób skarży się na skraplającą wodę wewnątrz lampy. Widać wyższa cena lamp nie zawsze idzie w parze z jakością.
chojrak888 jest offline   Odpowiedź z Cytatem