Temat: [Galaxy 2006-2015] Jaki akumulator wybrać
View Single Post
Stary 13-01-2019, 12:08   #39
3miro
ford::amateur
 
Avatar 3miro
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 15-01-2009
Skąd: Bytom
Model: Galaxy 2.0 tdci
Silnik: 140 KM
Rocznik: 2010
Postów: 9
Domyślnie Odp: Jaki akumulator wybrać

Witam.
Pochwalę się moim starym akumulatorem 88Ah o nazwie Matador. Zakupiłem go razem z samochodem. Pojeździłem z nim prawie 11 lat. Poprzedni właściciel miał go chyba około roku. Ponoć te stare aku mogły wytrzymywać jeszcze dłużej. Padł mi z powodu awarii. Wentylator załączał się tylko po zgaszeniu silnika i kręcił parę minut. Podczas jazdy w ogóle się nie załączał. Kilka miesięcy takiej jazdy po mieście załatwiło go. Gdyby nie awaria, zapewne działałby do dziś. Chciałem kupić taki sam, ale okazało się że już nie produkują. Były chyba za dobre, nie psuły się i ludziska nie musieli kupować nowych. Zamieniłem go na inny - używany. Bardzo zastanowiła mnie waga nowego - o jakieś 30% lżejszy. Teraz w drugim moim Galaksiaku mam oryginalny, fordowski i wejdzie tam tylko taki sam rozmiar. Co ciekawe, nie można znaleźć na nim daty produkcji, na klemach też nie jest nic wybite (dzwoniłem do serwisu i też nie potrafili poradzić). Mam w związku z tym pytanie, czy ma ktoś jakiś schemat na rozszyfrowanie daty produkcji po znakach wytłoczonych na obudowie?
pozdrawiam wszystkich.

Ostatnio edytowane przez 3miro ; 13-01-2019 o 20:48
3miro jest offline   Odpowiedź z Cytatem