Temat: [Focus 2011-2014] 2.0 tdci hałas pod maską
View Single Post
Stary 02-11-2020, 09:23   #6
jack28
ford::beginner
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 13-11-2016
Skąd: Bialystok
Model: Focus MK3, custom
Silnik: 2,0 tdci, 2,2 tdci
Rocznik: 2012, 2014
Postów: 33
Domyślnie Odp: 2.0 tdci hałas pod maską

Cytat:
Napisał garymarlin Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wczoraj i dziś zebrałem trochę danych z jazd testowych. Używałem interface'u i programu ForDiag.
Moim podejrzanym o dźwięk jest wtryskiwacz lub wtryskiwacze.
Jeśli hipoteza jest prawdziwa to odpowiedzi na kilka pytań są następujące:
1. Dzwięk występuje na 5 i 6 biegu, bo ciśnienie na listwie CR jest wieksze. Na 1500 obr na 4 biegu przy lekkim wciskaniu gazu FRP (Fuel Rail Pressure) jest ok. 100 MPa. Na 5 i 6 biegu w tym samym zakresie obrotów FRP jest ok 130 MPa.
2. Dlaczego na zimnym (60st) silniku dźwięk nie występuje? Bo nawet na 5 czy 6 biegu, FRP jest niższe i wynosi ok. 110 MPa Dopiero jak się silnik nagrzeje, sterownik widocznie zwiększa FRP.
3. Dlaczego zanika przy włączonym wentylatorze? Chyba jednak nie zanika. Z wczorajszych testów wynika, że dźwięk nadal jest ale znacznie cichszy. Może dlatego, że zmienia się akustyka całej komory silnika? Wentylator dmucha na silnik...
4. Dlaczego zanika przy wypalaniu DPF? Nie wiem jeszcze... muszę go na tym przyłapać i zmierzyć FRP, czy sterownik zmniejsza FRP przy wypalaniu DPF. Dam znać jak mi się uda.
Plan na dalszą diagnostykę, który to wtryskiwacz, test przelewowy?
udało się uporać z problemem? Czy to był jednak "ćwierkający" wtryskiwacz? Robiłeś próbę przelewową?
jack28 jest offline   Odpowiedź z Cytatem