Temat: [Focus 2011-2014] 2.0 tdci hałas pod maską
View Single Post
Stary 03-11-2020, 12:25   #10
jack28
ford::beginner
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 13-11-2016
Skąd: Bialystok
Model: Focus MK3, custom
Silnik: 2,0 tdci, 2,2 tdci
Rocznik: 2012, 2014
Postów: 33
Domyślnie Odp: 2.0 tdci hałas pod maską

Cytat:
Napisał garymarlin Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A możesz włączyć tryb serwisowy zegarów przy następnej jeździe i sprawdzić przy jakiej dokładnie temperaturze to słychać?
Słychać tylko na 5 i 6 jak rozgrzany czy na wszystkich biegach?

Jesteś pewien że to wtryskiwacz?

Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka
W wolnej chwili podepnę forscana i odpiszę przy jakiej to temp. się to dzieje.

Biegi 1,2,3,4 brak "ćwierkania" przy biegu 5,6 przy niskich obrotach 1500-2000 lekko muskając gaz zaczyna się ...."ćwierkanie"

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Nie mam jednak 100% pewności, że to jest wtryskiwacz, tym bardziej, że to mój drugi focus mk3 z silnikiem 2,0 TDCI (140KM) i w poprzednim miałem to samo "ćwierkanie". W poprzedniku takze robiłem próbę przelewową i tam poziom jednego z powrotu - patrz zdjęcie- na miarce oznaczonej nr. 2 znacznie odbiega ilość od reszty.
Aha i ciekawostka obecny jak i poprzednik miał podobny przebieg ok. 235.000 Km ...

Sam nie wiem jakie wnioski z tego można wyciągnąć? Czytając forum elektromagnetyczne wtryski Delphi wytrzymują w tych jednostkach napędowych tak ok. 230.000-250.000Km ....ale i słyszałem o przypadkach, że S-Maxach czy cytrynach/lwach mają odnotowane przeloty ponad 500.000 KM.

Nie chce mi się znów wyciągać wszystkich wtrysków i nieść ich na tester.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., ale jak będzie cieplej to wyciągnę je i przynajmniej powymieniam zaworki.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg Próba przelewowa 06.08.2019 -motor DW10C.jpg (33.0 KB, 14 wyświetleń)
jack28 jest offline   Odpowiedź z Cytatem