View Single Post
Stary 31-12-2018, 19:27   #54
Remigiusz1
ford::average
 
Imię: Johnny
Zarejestrowany: 09-10-2018
Skąd: Hamburg
Model: Ford Focus
Silnik: 1.6 Benzyna
Rocznik: 2005
Postów: 51
Domyślnie Odp: [Duratec] Stukanie w silniku (nie klapki)

Pinhead PL: Dzieki za odpowiedz. Ale właśnie o to chodzi, ze się nic innego z silnikiem nie dzieje. Zaraz po Nowym Roku sprawdzę ciśnienie w każdym cylindrze. Puki co jeżdżę i oleju nie wziął nic od 2000 km, olej ma normalna konsystencje. Wody w zbiorniczku tez nie bierze.
Dlatego szukam na forum, może ktoś miał podobny klekot. Nigdzie nie słyszałem takiego klekotu silnika przy dodawaniu gazu od 2000 obr./min, a obleciałem cala YouTube. - Jednakże, gdy różnice na tłokach w ciśnieniu będą znaczne zbieram się i jadę do Polski niech rozbierają silnik. W Niemczech taka rozbiórka i naprawa przekroczyłaby wartość auta zapewne. Nie chciałbym rozbierać silnika, bo sami wiecie co często zostaje po mechanikach. mam zle doświadczenia w tej dziedzinie, bo ZAWSZE po jakiejkolwiek naprawie "mechaników" musiałem sam jeszcze raz naprawiać. - No niestety. - Wiec zobaczę jakie ciśnienie w cylindrach po kolei. Mechanik, ten ostatni twierdzi, ze ten odgłos na ostatnim (4) tłoku. Czyli byłby to standard, panewki często lecą na ostatnim cylindrze ze względu na najmniejsze tam ciśnienie oleju... Ale nie będę gdybał i sprawdzę to ciśnienie. A Ty mierzyłeś ciśnienie sprężania na cylindrach przed naprawa? (Dodam, ze ten klekot ja słyszę w centralnej (środkowej) części silnika , raczej w stronę rozrządu. Dwaj mechanicy osłuchiwali i twierdza, ze to ostatni lub przedostatni cylinder od strony rozrządu. Wiec odgłos nie jest bliżej określony. Na pewno nic na "zewnątrz" to nie jest. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez Remigiusz1 ; 31-12-2018 o 19:35
Remigiusz1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem