View Single Post
Stary 02-03-2019, 19:22   #1
skucha87
ford::beginner
 
Imię: Szymon
Zarejestrowany: 05-09-2013
Skąd: Wrocław
Model: Foucs: MK2 Sedan/MK4 Kombi
Silnik: 2.0 TDCI 136KM, 1.5EB 150KM
Rocznik: 2007/2019
Postów: 35
Domyślnie Mondeo mk5 /Focus mk4

Witajcie,

W związku z tym, że powiększyła mi się rodzina planuję zmienić moją poczciwą fokę w sedanie na kombi. Na ten cel mam przeznaczone maksymalnie ~86k PLN za auto używane lub 91k PLN za nowe. Chcę pozostać przy fordzie, bo nigdy mnie nie zawiódł.

Pierwszym modelem, który mnie interesuje to Mondeo z silnikiem 1.5 ecoboost z wyposażeniem edition lub wyższym, rocznik 2017, z przebiegem do 50k km.

Drugim modelem jest nowa foka ST-line z silnikiem 1.5 ecoboost.

Biję się z myślami co kupić. W głowie mam totalny mętlik:
-mondeo jest już do kilku lat na rynku, auto w miarę sprawdzone, znane są jego wady, nie spotkałem się z tym, by silnik był dosyć mocno awaryjny;

-z drugiej strony mamy nowe auto prosto z salonu, całkiem nowa konstrukcja silnika oparta na 3 cylindrach, niewiadomo do końca na jakie 'choroby wieku dziecięcego' może cierpieć.

Panowie doradzcie proszę w co iść. Serce podpowiada mi, by kupić mondeo (wizualnie bardziej mi się podoba), ale to w końcu używka - niewiadomo czy poprzedni użytkownik samochodu nie katował go od początku. Może macie jakieś sprawdzonego dealera samochodów używanych lub ktoś z Waszego otoczenia chce sprzedać mondeo, które jest godne polecenia.

Pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez skucha87 ; 02-03-2019 o 19:41
skucha87 jest offline   Odpowiedź z Cytatem