View Single Post
Stary 14-08-2019, 13:54   #1
m3ko
ford::amateur
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 17-04-2018
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo
Silnik: 1.8 16v 125 km
Rocznik: 2006
Postów: 2
Domyślnie Luz układ przekazania napędu - wideo, stuk przy dodawaniu i odejmowaniu gazu

Dzień dobry Panowie,

Mam taki problem w czasie jazdy, szczególnie na wysokich biegach 3< podczas puszczenia gazu słychać delikatne "klik" i konsekwentnie podczas ponownego dodawania gazu ponownie słychać "klik". Oczywiście w zależności od tego jak gwałtownie dodam gaz kliknięcie może się przeobrazić w metaliczne uderzenie połączone z szarpnięciem samochodu. Wszystkie to kliki i uderzenia są pojedyncze tak jakby był kasowany jednorazowo jakiś luz i teraz tak:
- sprawdzone przeguby wew/zew - minimalny luz osiowy na przegubie wewnętrznym os strony pasażera
- sprawdzone poduszki pod silnikiem - są ok, wymieniona poduszka pod skrzynią na nową (łącznik między skrzynią a podwoziem)
- brak podstawowych objawów uszkodzonego koła dwumasowego - odpala i gaśnie w ciszy
- sanki dokręcone i bez luzów

Załączam link do filmu, na którym podniosłem jedno przednie koło samochodu, wrzuciłem bieg - chyba 1 lub 2 i zacząłem poruszać kołem.

https://www.youtube.com/watch?v=7Hgi...&feature=share

Ten dźwięk odpowiada temu co słyszę w czasie jazdy. Czy taki luz na obrocie koła jest ok, z czego wynika? Mechanizm różnicowy, skrzynia, koło dwumasowe ? Ten typ tak ma czy temat drążyć dalej, ewentualnie gdzie szukać ?

Samochod to mk3 1.8 Pb 5 biegów hatchback
m3ko jest offline   Odpowiedź z Cytatem