Temat: [Transit 2000-2006] Błędy P1211 i P0251 po braku paliwa.
View Single Post
Stary 31-08-2013, 14:22   #14
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: 2.0 tdci brak mocy migajaca spreżynka

Cytat:
Napisał piobor36 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
czy taniej nie poszło by zrobic przekładki nowszego silnika pozbawionego tego mankamentu
Ja robiłem niedawno przekładkę silnika w Transicie 2,0tdci i moim zdaniem koszt jest przekładki jest nieco wyższy. Weź też pod uwagę, że zupełnie nie wiesz co kupujesz. Możesz trafić na silnik gorszy niż ten co masz - a ewentualną gwarancję można sobie... w buty włożyć. Co ci po niej, skoro na przełożenie silnika wydałeś już dużą kasę? Do tego musisz wziąć pod uwagę tylko silniki 2,0 tdci z Mondeo sprzed liftu (a dobre oryginalne silniki z Transita FIFA są praktycznie niedostępne). Wynika to z tego, że tylko przedliftowe Mondeo miały długie wtryski i osprzęt takie jak Transit i soft/komp pasuje bez zmian.
Ja robiłem przekładkę, bo urwał się korbowód i silnik mechanicznie był całkowicie zmasakrowany. Jeżeli twój mechanicznie jest ok, to po co go ruszać?

Sam możesz wymienić zaworki i końcówki we wtryskiwaczach - jeżeli tak zrobisz, zaoszczędzisz kilkaset zł. Pompę trzeba wyjąć i oddać do dobrego zakładu. Ja tak zrobiłem, pompy samemu prawidłowo się nie zrobi.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 31-08-2013 o 14:25
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem