Temat: [Escape - Kuga USA] małe tablice rejestracyjne w (USA)
View Single Post
Stary 08-02-2024, 08:23   #6
teiksef
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 08-06-2023
Model: Escape
Silnik: 2.0
Rocznik: 2020
Postów: 46
Domyślnie Odp: małe tablice rejestracyjne w (USA)

Cytat:
Napisał danwit2 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wiem, że chodzi generalnie o to, że jeśli jest fizycznie miejsce na klapie i z przodu na tablice o naszych wymiarach to powinno się je stosować. Ja natomiast rejestrując pojazd podpisałem oświadczenie, że samochód posiada miejsce konstrukcyjnie przeznaczone pod małe tablice.
Rozważałem kwestię rejestrując swojego Escape Mk IV. Z przodu właściwie nie ma tematu (trudno uznać, że miejsca brak, albo że "konstrukcyjnie" jest problem), pozostaje więc kwestia mocowania z tyłu. Jak dla mnie sprawę przeważył fakt, że polskie krótkie tablice są tak samo wysokie jak te długie, więc korzystając nawet z dziur i uchwytów na ramkę z USA (co wcale nie jest takie proste, bo tylne chyba zwykle wkręcają na śruby) i tak nie mam dobrze załatwionej sprawy.
Jest natomiast ramka Forda, która jest montowana z tyłu na rozstaw amerykański, a do niej można przykręcić ramkę EU (lub bezpośrednio tablicę): KT4B-17N397-EA5YZ9, oryginalnie chyba do Edge.
Do tego z przodu akurat Escape 2020- potrzebuje ramki uwzględniającej krzywiznę zderzaka, LV4B-17A385-AB5YZ9 (ale da się pewnie też przykręcić na żywca).
To nie są tanie rzeczy niestety, ale trudno po prostu powiedzieć, że się nie da, i potem przykręcić polską krótką tablicę tak samo, jakby się przykręcało długą.

Przy czym ja robiłem to w zeszłym roku, już po zmianie przepisów. Tobie pozostaje bronić się, że rejestrowałeś w momencie, gdy nie było obostrzeń, i według wiedzy, że do samochodów z USA są ramki krótkie (według mojej wiedzy, w urzędach nie robią problemu, jeśli samochód jest sprowadzony z USA, no ale tu trzeba być świadomym, że odpowiedzialność jest po stronie właściciela). Gdyby jednak oparło się to kiedyś o np. mandat i przymus zmiany, to pozostaje zastanowić się, czy masz czas i siłę kopać się z przepisami (bardzo teoretycznie to możnaby się czepiać, że złożyłeś oświadczenie niezgodnie z prawdą - to pewnie zależy od tego, jaka była formułka - czy że nie da się zamontować długich, czy że konstrukcyjnie są miejsca nieprzystosowane do montażu polskich talblic... ale to już teoretyzowanie), czy wydasz pieniądze na ramki i zmianę dowodu.
teiksef jest offline   Odpowiedź z Cytatem