View Single Post
Stary 14-09-2019, 10:10   #1
3dru
ford::beginner
 
Imię: Dru
Zarejestrowany: 14-09-2019
Model: Galaxy
Silnik: 2.0
Rocznik: 2011
Postów: 17
Domyślnie Niepokojące działanie automatycznej skrzyni biegów

Witam wszystkich, mój problem polega na nieprawidłowym działaniu automatycznej skrzyni biegów, mianowicie chodzi o "przeciąganie" przy zmianie biegu - wydaje się, że automat powinien przerzucić bieg nieco wcześniej.

Jest to Galaxy Duratorq 2.0TDCi 2011r (120kW)

Przez takie przeciąganiu podczas zmiany biegu auto delikatnie szarpie i właśnie to mnie niepokoi.

Kupiłem sobie interfejs do odczytu błędów - po podłączeniu wywaliło mi kilka drobnych usterek (światła stop, lusterko), no i TCM (Transmission Control Module) czyli moduł sterowania przekładnią.

Najlepsze jest to, że dzisiaj przed napisaniem tego tematu chciałem zrobić i wkleić tu zdjęcia z raportu - no i tym razem TCM bez błędu, także nie wiem o co chodzi.

Następna sprawa: w raporcie jest kilka niejasnych mi błędów, wszystkie pokazane na zdjęciach.

Proszę podpowiedzcie mi co z tym robić? Jeśli to 100% uszkodzona skrzynia to jedziemy do serwisu, ale jeśli to może być coś innego to proszę o jakieś sugestie.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
3dru jest offline   Odpowiedź z Cytatem