Temat: [Ranger 2011-2022] zużycie opon na rantach
View Single Post
Stary 08-06-2020, 05:08   #5
NerDan
ford::beginner
 
Avatar NerDan
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 07-06-2020
Skąd: Maszewo
Model: Ranger
Silnik: 2,2
Rocznik: 2018
Postów: 23
Domyślnie Odp: zużycie opon na rantach

Bump: Nie wiem jak użytkujesz swojego Rangera. Moje nie mają lekko i ciągają przyczepy 2-4t. Na pacę jest zawsze ładunek o masie 100-500kg. Prawdopodobnie to powoduje że fabryczna zbieżność nie jest odpowiednia do tego rodzaju użytkowania. Chłopaki którzy robili mi zbieżność opowiadali mi na o Iveco Daily w którym też się opony darły i które też miało wzorcowe, fabryczne parametry.[/QUOTE]

wszystko OK ale użytkowanie nie powinno mieć wpływu moim zdaniem. W instrukcji nie ma powiedziane, że muszę jeździć tylko z ładunkiem, bądź bez ładunku. Po to kupuję pickupa, żeby w razie potrzeby móc coć żucić na pakę i pojechać. Do tego, te ich śmieszne tłumaczenia, że dla nich jest to normalne zużycie opon to w ogóle porażka. Co do zbieżności, skoro w dwóch stacjach i trzecia to stacja serwisowa stwierdzili, że zbieżność jest OK to dlaczego drze opony???
Nich ustawią parametry w programie tak aby nie darło, albo coś. Dla mnie to chore podejście jest. Mało tego to lipa straszna bo planuję wżucić jakieś AT BFG i nie chciałbym aby po kilku tysiącach się okazało, że są bez bieżnika
NerDan jest offline   Odpowiedź z Cytatem