View Single Post
Stary 17-02-2020, 14:01   #9
.Xid.Gr00..
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 16-03-2018
Model: .
Silnik: .
Rocznik: .
Postów: 6
Domyślnie Odp: Stukanie przy równych obrotach powyżej 2000

No dobra, bo ktoś może posiłkować się tym tematem ponieważ problem jest powszechny (siedziałem już w nie jednym fordzie z takim stukaniem).

Jeden z kolegów z forum poszukał, udało mu się znaleźć osobę, która zdiagnozowała, że to panewka 1 cylindra. Całość wyniosła (z wymianą oleju i filtru na czas dotarcia) 550zł. Zaskoczony niską ceną wziąłem forda z parkingu i pojeździłem po mechanikach i teraz najlepsze.

Duży serwis samochodowy, podjechałem, pan stwierdził, że klawiatura jest brudna w ropie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i to mogą być wtryski.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Faktycznie może i jest tam trochę oleju po nalewaniu oleju ale to przecież benzyna.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Sam początek gdzie podanych jest kilkanaście powodów "bo tak to jest z mechaniką" mnie zniechęcił dosyć mocno.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jestem umówiony na rozkręcenie go z góry i z dołu i diagnozę. Natomiast wydaję mi się, że naprawa w tym miejscu będzie studnią bez dna i zakręcę się w kwocie remontu całego silnika oscylującej w widełkach 3000 - 4000zł. Nie wiem czy nawet go tam wstawiać i faktycznie weryfikować, natomiast czas mojego C-Maxa ucieka z każdym kilometrem.

Odjechałem z tamtego warsztatu i przejechałem do drugiego mechanika. W tym wypadku samodzielna osoba, przydomowy warsztat. 30 sekund, Pan mówi że to panewka, prawdopodobnie drugiego cylindra. Niestety nie miał czasu na żadne szczegółowe diagnozowanie. Wnioski na szybko: wymiana dolnych panewek może nie rozwiązać problemu, przy górze to może dodatkowo pochłonąć kolejne setki bo przy 200500 km przebiegu (jeżeli to prawda) może być tam już grubo. Dostałem numer, dostałem też propozycję ściągnięcia słupa i po prostu wymiany silnika co zamknąć się może w kwocie 2000zł. Natomiast pytanie na co wymienię.

W chwili obecnej nie mam swojego rozwiązania problemu. Dużo wyjeżdżam więc mogę nie mieć czasu na naprawę auta ponieważ zaczyna się sezon, chyba że po prostu przy którymś wyjeździe wrzucę go na jakiś warsztat i zobaczymy jak to wyjdzie.

Natomiast otuchy osobom, które mają podobny problem może dodać rozwiązany problem (na przełomie ostatnich dni), który opisywałem na samym początku. Moim zdaniem niska cena i chciałbym, żeby i w moim wypadku wyszło to tak prosto.

Ubolewam bo silnik pije 50-100ml lub nic na 10,000km. Pracuje cicho na jałowym, dużo w niego wrzuciłem, jak coś stuka to nigdy się nie czaiłem i wszystko wymieniałem na nowe lub oddawałem do renowacji natomiast koszt ok. 4tys. w moim prawie pełnoletnim C-Max'ie to już za wiele. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

@UPDATE Z 18.02.2020

Kupiłem panewki korbowodowe, olej, filtr, wrzucam auto jutro do mechanika, zobaczymy czy to będzie to. Niestety nie mam dostępu ani do kanału ani do podnośnika więc nie mam jak tego zrobić samemu. W szlifowanie, uszczelnianie, remont silnika bawić się nie będę ponieważ prościej będzie kupić słupek silnika i go wymienić.

Ostatnio edytowane przez .Xid.Gr00.. ; 18-02-2020 o 14:08
.Xid.Gr00.. jest offline   Odpowiedź z Cytatem